Testere ile dev kütüğü Kuzey Pasifik ahtapotu heykeline dönüştürdü

Sanatçı ve dünya şampiyonu ağaç oymacısı Jeffrey Michael Samudosky motorlu testere kullanarak devrilen ağaçların dev kütüklerini sanat eserlerine dönüştürüyor.

Testere ile dev kütüğü Kuzey Pasifik ahtapotu heykeline dönüştürdü

Testere ile dev kütüğü Kuzey Pasifik ahtapotu heykeline dönüştürdü
Sanatçı ve dünya şampiyonu ağaç oymacısı Jeffrey Michael Samudosky motorlu testere kullanarak devrilen ağaçların dev kütüklerini sanat eserlerine dönüştürüyor.Dünya şampiyonu ağaç oymacısı Jeffrey Michael Samudosky ağaç kütüklerinden devasa heykeller yaratıyor.

Jeffrey'nin yaptığı son ahşap eser güzelliği ve ince işçiliği ile görenlerin gözlerini kamaştırıyor.

ABD'de yaşayan Jeffrey son olarak dev bir ağaç kütüğünü Kuzey Pasifik dev ahatapotu heykeline dönüştürdü.

Hayatı boyunca sanata, fotoğrafa ilgi duyan ve birçok yeri seyahat eden ve buz tırmanışı ve rafting gibi sporlarla uğraşan Jeffrey'nin kütükleri sanat eserlerine dönüştürme ilgisi 1998 yılında snowboard yaparken yol kenarında gördüğü ahşap oyması eserleri görerek başladı.

Birbirinden güzel ahşap eserleri gören ve inceleyen Jeffrey 'Bunu ben de yapabilirim' diyerek ahşap oymacılığı serüvenine merhaba dedi.

1998 yılından bu yana muazzam eserleri ortaya koyan Jeffrey'nin 20 yılda kazandığı tecrübe ona dünya çapına bir ün getirdi.

Birçok yarışmada boy gösteren Jeffrey ayrıca uluslararası yarışmalara katılarak başarılı dereceler almaya hak kazandı.

Jeffrey'nin son eseri olan ve her detayı en ince ayrıntısına kadar işlenen Kuzey Pasifik dev ahtapotu diğer ahtapot türlerine nazaran çok daha hızlı büyüyen ve daha uzun süre yaşayan bir deniz canlısı türü.

Bugüne kadar bulunan en büyük Kuzey Pasifik dev ahtapotunun boyu 9,14 metre, ağırlığı ise 272 kilogram.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
Bu makaleye ifade bırak