Trafikte 14 yaşındaki kıza ve babasına tüküren Jamie Carragher kovulabilir

Liverpool'un efsanelerinden Jamie Carragher, Manchester United'ın Liverpool'u 2-1 yendiği maçtan sonra trafikte çirkin bir olaya karıştı. Kendi arabasından başka bir arabadaki Manchester United taraftarı bir aileye tüküren Carragher'ın Sky Sports'taki işinden kovulması için kampanya başlatıldı.

Trafikte 14 yaşındaki kıza ve babasına tüküren Jamie Carragher kovulabilir

Oynanan Manchester United - Liverpool maçından sonra mağlubiyetin verdiği asabiyetle trafikte karşılaştığı Manchester United taraftarı bir baba kızla atışma yaşayan Carragher, futbolculuk yıllarındaki agresifliğinden hiçbir şey kaybetmediğini gösterdi.

 

 

Arabadan arabaya ufak bir söz düellosu yaşandığı, arabadaki kişinin Carragher'a sık sık maçın skorunu söylediği ve biraz sinirleriyle oynadığı görülüyor.

Carragher'ın sinirlerine hakim olamayarak bir lamayı kıskandıracak şekilde tükürmesi ve tükürüğün arabadaki 14 yaşındaki kıza gelmesiyse olayın bambaşka bir boyuta taşınmasına sebep oldu.

Sky Sports'ta yorumcu olarak çalışan Liverpool efsanesinin bu hareketi, kızın babası tarafından kameraya alındı ve internette paylaşıldı. Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra ülkede büyük tepkiyle karşılaşan Jamie Carragher, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, "Tamamen usulsüz bir hareketti ve şahsen tüm aileden bu olay için af diliyorum. Yoldayken 3-4 kez kameraya çekilerek kışkırtıldım ve sataşmayı kaldıramadım. Mazereti yok, özür dilerim" dedi.

 

 

Carragher'ın daha sonra olay esnasında şoka uğrayan ve ağlamaya başlayan 14 yaşındaki kız ve ailesiyle de iletişime geçerek tamamen kabul edilemez bir harekette bulunduğunu söyleyerek özür dilediği ve kendisinden utandığını söylediği öğrenildi.

Jamie Carragher'ın sonuna kadar haksız olduğu bu olayda bir diğer haksız olan da diğer arabadaki 'baba'. Yanında küçük kızı varken camı açıp -futbolcu veya değil- başka birisiyle gerginlik yaratacak davranışta bulunması kabul edilir gibi değil. Fanatizmden gözü dönmüş resmen.

Sky Sports sözcüsü de olayla ilgili, "Kabul etmemizin mümkün olmadığı bir davranış. Jamie ile oturup konuşacağız" dedi.

Yani Carragher'ı sıkıntılı bekliyor diyebiliriz.

 

turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak