Türkiye-İzlanda maçını kim kazanırsa Dünya Kupası kapısını aralar

A milliler, 'Acaba her şey bitti mi?' dedirtirken son maçta grubun favorisi Hırvatistan’ı yenerek Dünya Kupası’na gitme şansımızı son iki maça taşımıştı. Hatta grupta öyle bir durum oluştu ki ilk 4 sıradaki tüm takımlar lider de olabilir; grubu dördüncü de bitirebilir. Hayati önem taşıyan bu iki kritik maçtan ilkini 6 Ekim Cuma akşamı yani bu akşam İzlanda ile yapacağız.  İzlanda’yı yenersek Dünya Kupası yolunda büyük bir adım atmış olacağız. 

Türkiye-İzlanda maçını kim kazanırsa Dünya Kupası kapısını aralar

Türkiye-İzlanda maçını kim kazanırsa Dünya Kupası kapısını aralar

A milliler, 'Acaba her şey bitti mi?' dedirtirken son maçta grubun favorisi Hırvatistan’ı yenerek Dünya Kupası’na gitme şansımızı son iki maça taşımıştı. Hatta grupta öyle bir durum oluştu ki ilk 4 sıradaki tüm takımlar lider de olabilir; grubu dördüncü de bitirebilir.

Hayati önem taşıyan bu iki kritik maçtan ilkini 6 Ekim Cuma akşamı yani bu akşam İzlanda ile yapacağız. 

İzlanda’yı yenersek Dünya Kupası yolunda büyük bir adım atmış olacağız. 

Anadolu şehirlerinde yenilmedik

Anadolu şehirlerinde yenilmedik
Anadolu’da oynadığımız maçlarda öyle bir grafik çizdik ki insan keşke Dünya Kupası da burada oynansa diyor. 

Anadolu şehirlerinde oynadığımız 7 maçın hiçbirinde yenilmedik. Umalım bu maçta da bu grafiği sürdürür ve güzel bir galibiyet alırız.

Eskişehir taraftarına yine çok iş düşecek

Eskişehir taraftarına yine çok iş düşecek
Hırvatistan’ı yendiğimiz maçta Eskişehir taraftarı ve Bando Es-Es muhteşem bir atmosfer yaratmışlardı. Takımın teklediği her an desteğin dozunu artırarak itici güç olmuş, Hırvatistan’ı da baskı altına almışlardı. 

Bugün de aynı performansı görmeyi bekliyoruz. Taraftarın maça etkisi bu tür kritik anlarda çok ama çok büyük oluyor. Özellikle bizim gibi duygusal yönüyle öne çıkan ülkelerde motivasyon ve gaz faktörleri yadsınamaz bir gerçek.

Kazanırsak ipler bizim elimizde

Kazanırsak ipler bizim elimizde
Eğer İzlanda’yı yenersek şu an grupta 2. sırada bulunan takımın önüne geçiyoruz. 

Son maçımızı nispeten zayıf bir rakip olan Finlandiya ile oynayacağımızı düşünürsek İzlanda’yı yendiğimiz anda ipleri elimize almış olacağız. 

Beraberlik durumunda da Dünya Kupası’na gitme şansımız sürecek fakat kaderimizi biraz daha diğer takımlara bırakmış olacağız.

Dünya Kupası görmeyen bir gençlik olmasın!

Dünya Kupası görmeyen bir gençlik olmasın!
En son gidebildiğimiz Dünya Kupası 2002 yılında. Orada da ne yaptığımız herkesin malumu. Dünya 3'üncüsü olduk ve döndük. 

2002’de doğan çocuklar şu an 15 yaşında! 

2002’den önce doğmuş ama Dünya Kupası’nı hatırlayamayacak kadar küçük olanlar ise 18-20 yaş civarında. 

Eğer bu turnuvaya da katılamazsak resmen koca bir gençlik çağını Dünya Kupası göremeden tamamlamış bir nesil olacak. Futbolun bu derece sevildiği bir ülkede, futbolla yatıp futbolla kalkan milyonlarca genç için Dünya Kupası heyecanını yaşayamamak büyük bir eksiklik olur...

Bu makaleye ifade bırak