Twitter CEO'su: Bitcoin dünyanın bir numaralı ödeme aracı olacak

Twitter CEO'su Jack Dorsey, popüler kripto para birimi Bitcoin'in yakın bir gelecekte uluslararası ekonomide ABD dolarını tahtından indireceğini ve bir numaralı ödeme aracı olarak kullanılacağını düşündüğünü açıkladı.

Twitter CEO'su: Bitcoin dünyanın bir numaralı ödeme aracı olacak

Bitcoin ile ilgili çılgın iddialara bir yenisi daha eklendi. Bu iddianın Twitter gibi çok güçlü bir markanın CEO'luk görevini üstlenen Jack Dorsey'den gelmesi de daha dikkat çekici.

Kendisi de bir Bitcoin yatırımcısı olan Jack Dorsey, önümüzdeki 10 yıl ve belki daha da kısa bir süre içerisinde değeri 1 yıl içerisinde muazzam artan ve şu sıralar düşüş eğiliminde bulunan popüler kripto para birimi Bitcoin'in dünyada bir numaralı ödeme aracı olarak kullanılacağını iddia etti.

''Dünya en sonunda tek bir para birimine sahip olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak. Kişisel fikrim bunun Bitcoin olacağı yönünde''  diyen Jack Dorsey, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: ''Daha çok kişi Bitcoin sahibi oldukça var olan birimler kaybolacak. Blok zinciri ile üretilen daha yeni ve erişilebilir teknolojiler bulunuyor.''

Jack Dorsey, daha ucuz ve daha hızlı Bitcoin işlemleri için çalışan isimler arasında.

Dorsey geçtiğimiz hafta Lightning Labs adlı bir girişim için 2,5 milyon dolar toplayan fonlama sistemine katılmıştı.

 

 

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl satın alınır?

Lightning Labs girişimi, işlem sürecini hızlandırmak için Bitcoin blok zincirinin üzerine kurulu bir protokol olan Lightning Network'ün beta versiyonunu yayınladı. Bu girişim ayrıca daha düşük işlem ücretlerini de sağlamayı hedefliyor.

Jack Dorsey, Bitcoin'in kullanımı arttıkça birçok ödeme şirketi tarafından da kabul göreceğini belirtti.

Uzmanlar dengesiz doğası gereği Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapılmasını önermiyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru 20 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin, kripto para borsalarında yaşanan hırsızlık vakaları, kripto paralara düzenleme getirileceği açıklamaları ve balon uyarılarıyla beraber sert bir düşüş yaşamış ve 5 bin dolar seviyesine kadar inmişti.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak