Uganda'da doğan Adıyamanlı olan Jennifer Nassimbwa

Jennifer Nassimbwa, 24 yaşında ve Uganda Cumhuriyeti vatandaşı. 3 yıl önce akrabalarını ziyaret etmek için Türkiye'ye gelmiş ve İstanbul'da bir alışveriş merkezinde Adıyamanlı kamyon şoförü Cengiz Çakılkaya ile tanışmış. Adıyamanlı bu yağız delikanlı Jennifer'ı alışveriş merkezinde görünce gözlerini ondan alamamış. 3 sene önce Cengiz, Jennifer'a evlenme teklifi etmiş. Şu anda ise Rabia Hanım adında 9 aylık bir kız çocukları var.

Uganda'da doğan Adıyamanlı olan Jennifer Nassimbwa

Uganda'da doğan Adıyamanlı olan Jennifer Nassimbwa

Jennifer Nassimbwa, 24 yaşında ve Uganda Cumhuriyeti vatandaşı.

3 yıl önce akrabalarını ziyaret etmek için Türkiye'ye gelmiş ve İstanbul'da bir alışveriş merkezinde Adıyamanlı kamyon şoförü Cengiz Çakılkaya ile tanışmış.

Adıyamanlı bu yağız delikanlı Jennifer'ı alışveriş merkezinde görünce gözlerini ondan alamamış. Hatta o kadar çok bakmış ki, Jennifer ona neden bu kadar baktığını sormuş. Cengiz de dayanamayıp bir şeyler içmeyi teklif etmiş ve her şey böyle başlamış.

İlişkilerine bir süre internet üzerinden devam ettikten sonra 3 sene önce Cengiz, Jennifer'a evlenme teklifi etmiş. Şu anda ise Rabia Hanım adında 9 aylık bir kız çocukları var.

9 dil bilen bir bilgisayar mühendisi ama köyde yaşıyor

9 dil bilen bir bilgisayar mühendisi ama köyde yaşıyor
Jennifer 24 yaşında olmasına rağmen  İngilizce, Fransızca, Kürtçe, İspanyolca, Somalice, Afrikanca, Rusça, Samoaca ve Türkçe olmak üzere 9 dil biliyor.

Ülkesinde bilgisayar mühendisiymiş ve Türkiye'de de bu yetkinlikleriyle iş bulabileceğine inanıyor.

Tüm bu donanımına rağmen Cengiz'e olan aşkı nedeniyle Adıyaman'ın Payamlı köyündeki hayata da uyum sağlamış ve çiftçilikten tütün kırmaya, ev işlerinden çocuk büyütmeye kadar her işe koşturuyor.

Mutluluğu yüzünden okunuyor

Mutluluğu yüzünden okunuyor
Jennifer, Payamlı'daki hayatından mutlu olduğunu söylüyor. Mutluluğu da yüzünden okunuyor. (mu acaba) 

Tek problem Jennifer'ın Uganda'daki ailesini görememesi. Uganda'ya gidip gelmenin pahalı olması ve bazı seyahat prosedürlerinin sıkıntı yaratması onları zorluyor. 

Eşi Cengiz Çakılkaya durumu "Alışması baya bir zor oldu çünkü ilk defa köy hayatı gördü. Hiçbir şekilde daha önce böyle bir hayat görmemişti. Onun için çok güzel oldu, ikinci bir hayat yaşamış gibi oluyor. Çocuğum 9 ay önce oldu. Adı Rabia Hanım, baya bir enerji dolu. 

Şu anda bizim ikametimiz yok, şu anda resmi nikah var da ikametgah yok, onun için giriş çıkış yapmamız lazım. Şu anda Uganda’ya gidip gelme sadece bir uçak bileti 2 bin dolar, bin 500 dolar ve buna da gücümüz yok.

Ben eşimi bırakıp çalışmaya da gidemiyorum. Giriş, çıkış yapılsın bu ikametgah izni alalım, oturum izni alalım bizim için yeterli olan bu zaten. Uganda’ya gitme gibi bir niyetimiz yok." şeklinde açıklıyor.
 

Helal olsun sana Jennifer Nassimbwa

Helal olsun sana Jennifer Nassimbwa
Tüm önyargı, tabu ve mesafelerin üstesinden gelen bu genç çiftin Türkiye'de mutlu olmasını diliyoruz. Tüm zorlukları bir an önce aşmaları ümidiyle Jennifer'a bu tezahüratla sesleniyoruz:

Uganda'da doğdu
Adıyamanlı oldu
Helal olsun sana
Jennifer Nassimbwa, Jennifer Nassimbwa (oleey, oley)
Bu makaleye ifade bırak