Vücudunu Dragon Ball Z dövmeleriyle kapladı

Japon animelerini sevenler neden şöyle insan gibi, orta sularda sevemiyor gerçekten merak ediyorum. Seviyorsanız müthiş bir arabesklikle sonuna kadar seviyorsunuz ve sevdiğiniz animenin adını dağlara filan yazasınız geliyor. Yazmayı çizmeyi geride bırakan başka bir yöntem de var elbette: Dövme yaptırmak!

Vücudunu Dragon Ball Z dövmeleriyle kapladı

Tayland'da yaşayan bir adam, çılgınlar gibi hayran olduğu Dragon Ball Z adlı Japon animesini vücudunun her yerine dövme olarak yaptırmış durumda.

Animelerin fanatik ve ötesi hayran grupları tarafından paylaşılan fotoğraflar sadece Uzakdoğu'yu değil aynı zamanda bütün dünyayı da fethetmiş durumda.

"Waaaow" diyen de oldu...

Dövmeleri ne zaman yaptırdığı bilinmiyor ya da ne kadar uzun süre harcadığı da bilinmiyor; bildiğimiz tek şey Taylandlı kardeşimizin anime serisindeki en sevdiği karakterleri en 'görünen' yerlerine yaptırdığı.

Elbette tam da tahmin edeceğiniz üzere kendisine hem "Waaaow" şeklinde olumlu hem de "Yahu bu adam bütün sosyal medya hesaplarını acilen kapatsın, deli midir nedir" şeklinde olumsuz tepkiler yağmış durumda.

Ayrıca yüzün henüz dövmeyle kaplı değil ve bilmiyorum tehlikenin farkında mısınız ama henüz yüzünü dövmelerle kaplatmadığı için bizi ne gibi bir sürpriz bekliyor emin değiliz.

Bu kadar takmasak mı?

Fark ettiyseniz kimse kayıtsız kalamıyor; fiziksel bir değişime karşı duyarlılığımız öylesine çılgınlar gibi ki asla gri renkte, averaj tepkiler veremiyoruz.

Özellikle orta sularda tepkiler veremiyoruz fiziksel değişimlerde.

Bu yüzden kadınlar kendi aralarında "Kilo almışsın-kilo vermişsin" diyor, bu yüzden küpe takan bir erkek yıllarca tuhaf gözle karşılandıktan sonra artık nihayet geç de olsa kanıksanabiliyor ama kanıksanması epey zaman alabiliyor...

Fiziksel görünümümüze bu kadar kafayı takmasak mı?

Elbette şaşıralım ama artık herkesin kendi bedeni ve kendi kararı olduğuna gerçekten yü-rek-ten inanalım.

Zor değil, yapabiliriz.

Biz ne günler gördük...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak