Xavier Dolan, oyuncusu Jessica Chastain'i filmden çıkardı

Yönetmen Xavier Dolan, bitirdiği 'The Death And Life Of John F. Donovan' filminden Jessica Chastain'in bütün sahnelerini attı. Gerekçesi, "Karakter filmle uyuşmadı."
 
Xavier Dolan, oyuncusu Jessica Chastain'i filmden çıkardı

Pazar günü yönetmen Xavier Dolan Instagram'dan bir duyuru yaptı: Jessica Chastain'in tüm sahnelerini, yeni filmi The Death and Life of John F. Donovan'dan çıkarmaya karar vermişti.

"Uzun değerlendirmeler sonucunda, Jessica Chastain'in canlandırdığı karakterin filmden çıkarılması gerektiğine karar verdim, bunu benden duymanız gerekiyor. Son derece zor bir karardı. Jessica'ya karşı çok samimi bir sevgi ve büyük bir hayranlık duyuyorum. Öykünün akışı gereği verilmiş, editöryal bir karar bu. Onun gösterdiği performansla, karakteri işleyişiyle, senaryoya uyumluluğuyla hiçbir ilgisi yok."

 

 

Bu duyuru vesilesiyle Xavier Dolan'ın merakla beklenen filminin 4 saat uzunlukta olduğunu da öğrenmiş olduk. Chastain'in sahneleri kesilince ne olur bilemiyorum ama açıklamadan sonra ismi, filmin IMDB sayfasındaki kadro listesinden anında çıkarıldı.

Jessica Chastain filmde, John F. Donovan ile genç bir çocuğun yazışmalarını ortaya çıkaran Moira adlı bir gazeteciyi canlandırıyordu. Ancak yönetmen son dakikada bu karakterin filme uymadığına karar verdi.

Peki Jessica bu işe ne dedi? Nasıl tepki verdi? Türkiye'de yaşansa yer yerinden oynardı ama bu Avrupalılar fena halde anlayışlı canım! Jessica Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Canlarım #johnfdonovan ile ilgili bazı haberler dolaşıyor. Endişe etmeyin, her şeyden haberim var. Son derece saygı ve sevgiyle üstesinden geldik. @xavierdolan hikayelerinin gerçekliğinden her zaman etkilenmişimdir. Bir sanatçı olarak her saniye fikir ve beklentileri gelişiyor, ilerliyor. Onu çok seviyorum ve gelecekte yapacağımız işbirlikleri için sabırsızlanıyorum."

 


Xavier Dolan

 

Twitter'dan bir kullanıcı ise Xavier Dolan'a, Chastain'in kesilmediği haliyle filmin ilerleyen yıllarda yayınlanma ihtimali olabilir mi diye gayet yerinde bir sordu. Yönetmen, "Bu sahneleri DVD formatında yayınlamayı çok isterim" diye cevap verdi. Bence de, şahane olur!

'The Death and Life of John F. Donovan' filminden Jessica Chastain ayrılmış olabilir ama diğer oyuncuları hala can yakıyor. Hakikaten inanılmaz bir kadro var: Kit Harington, Ben Schnetzer, Natalie Portman, Bella Thorne, Susan Sarandon, Jacob Tremblay, Jared Keeso, Kathy Bates, Thandie Newton, Michael Gambon ve Sarah Gadon. Sabırsızlıkla bekliyoruz. 

Bu makaleye ifade bırak