Y kuşağının grup seks fikrine kapalı olduğu ortaya çıktı

Y kuşağının grup seks fikrine kapalı olduğu ortaya çıktı
Y kuşağı olarak bilinen milenyum gençlerinin teknik olarak sekste yeniliklere açık fakat denemelere kapalı olduğu ortaya çıktı.

Orta yaşlılar, Y kuşağını sık sık sıkıcı ve anlamsız şeyler yapmakla suçlar.

Tamir ve tadilattan bi' haber olan ve ne ev ne de otomobil alma hayaline sahip Y kuşağı, grup seks fikrine de pek sıcak bakmıyor.

Yapılan yeni bir araştırma grup seks fikrinin Y kuşağına oldukça heyecanlı gelse de Y kuşağının bunu deneme konusunda çekinceleri bulunduğunu ortaya koydu.

Cinselliğin günümüzde daha rahat ve özgür yaşanmasına rağmen gençlerin sekse olan ilgisi azalıyor.

Kanada'daki New Brunswick Üniversitesi'nin yaptığı araştırma gençlerin grup sekse eşcinsel isteklere sahip olduğu düşünüleceği için sıcak bakmadığını açıklıyor.

Üniversite çağındaki öğrencilerle yapılan araştırmada deneklere grup seks hakkında ne düşündükleri ve bu tecrübeyi deneyip denemeyecekleri soruldu.

Deneklerin birçoğu grup seks konusunda istekli olduklarını belirtse de böyle bir arayış içerisinde olmadıklarını söyledi.

Araştırmaya katılan kadınlar grup seks isteği konusunda erkeklere nazaran daha istekli olsa da bu grubunda birçoğu 1 erkek 2 kadın şeklinde gruplara girebileceklerini ifade etti.

Heteroseksüel olduğunu belirten 300 denekle yapılan araştıma psikolog doktor Ashley Thompson ve E. Sandra Byers tarafından yürütüldü.

Doktor Thompson daha önceki yıllara nazaran pornoya daha kolay erişimimizin olduğunu, böylece ilgimizi çeken çok sayıda cinsel ilişki ve cinsel davranış görebildiğimizi ve aynı şeyin grup seks konusunda da geçerli olduğunu düşündüğünü söylüyor.

Grup seks deneyebileceğini belirten kadın deneklerin erkeklere nazaran ortamda kaç kişinin kadın ya da erkek olduğu konusuna takılmadıkları sonucuna varıldı.

Grup seks oranının ne kadar olduğuna dair net bir çalışma olmasa da grup seksin önceki yıllara nazaran çok daha popüler olduğu tahmin ediliyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu
Bu makaleye ifade bırak