Yalnızca alfa erkeklerde bulunan 17 özellik

Bütün kadınlar sorumluluk sahibi, kendinden emin, karizmatik ve iddialı bir erkek hayal eder. Maalesef bu tür adamlar çevremizde pek yok. Çoğunluğu, biz kadınların hayal ettiği tarzın tam zıttı olan ‘erkek çocuklar’ gibi davranıyor. Halbuki aradığımız; hayatının kontrolünü eline almış bir erkek… Yani, ‘alfa erkek’. Bu tür adamların da kötü huyları yok mu? Tabii ki var. Mesela bazen aşırı baskın, kurnaz ve narsistik davranışlar sergileyebiliyorlar. Bizim bahsettiğimiz onlar değil. Partneriyle eşit hak

Yalnızca alfa erkeklerde bulunan 17 özellik

Yalnızca alfa erkeklerde bulunan 17 özellik

Bütün kadınlar sorumluluk sahibi, kendinden emin, karizmatik ve iddialı bir erkek hayal eder. Maalesef bu tür adamlar çevremizde pek yok. Çoğunluğu, biz kadınların hayal ettiği tarzın tam zıttı olan ‘erkek çocuklar’ gibi davranıyor. Halbuki aradığımız; hayatının kontrolünü eline almış bir erkek… Yani, ‘alfa erkek’. Bu tür adamların da kötü huyları yok mu? Tabii ki var. Mesela bazen aşırı baskın, kurnaz ve narsistik davranışlar sergileyebiliyorlar. Bizim bahsettiğimiz onlar değil. Partneriyle eşit haklara sahip olduğunun bilincinde olan, kadına bebek bakıcısı gibi hissettirmeyen erkeklerden söz ediyoruz. Aşağıdaki özellikler sizin de sevgilinizde var mı?

1- İlişkinin lider ruhu o’dur
 

1- İlişkinin lider ruhu o&rsquo;dur<br />
&nbsp;


Ortak yaşantınızın bütün alanlarında kontrolü ele alır. Adeta bir boğayı boynuzlarından yakalayıp kendinden emin bir şekilde yönlendiriyor gibi hareket eder. Not: Gerçek bir alfa erkeği, zaman zaman liderliği kadın aldığında maskülenliğinden hiçbir şey kaybetmez, hatta kadınıyla gurur duymayı bilir. Kısacası alfa erkekle birliktesiniz diye feministlikten vazgeçeceksiniz diye bir kaide yok.

2- Kendinden emin ve serttir
 

2- Kendinden emin ve serttir<br />
&nbsp;


Kendini övmekten ve övülmekten hoşlanmayan gerçek alfa erkekleri, asla bir serseri gibi davranmaz. Ona sağladığınız bütün kolaylıkların karşılığını verir.

3- İddialıdır
 

3- İddialıdır<br />
&nbsp;


Hayatının hangi yöne gittiğinin her zaman bilincindedir. Amaçları konusunda açık ve net planları vardır. Size sadece onun yolculuğuna eşlik etmek düşer…

4- Sizi sevdiğini her zaman hissettirir
 

4- Sizi sevdiğini her zaman hissettirir<br />
&nbsp;


Hislerini açığa vurmaktan, kulağınıza “Seni seviyorum” diye fısıldamaktan asla çekinmez. Sadece bakışlarıyla bile ne kadar güzel olduğunuzu hissettirebilir.

5- Onun yanındayken güvende hissedersiniz
 

5- Onun yanındayken g&uuml;vende hissedersiniz<br />
&nbsp;


Bir erkek tarafından korunmaya ihtiyaç duyduğunuz için değil; hangi durumda olursanız olun hayatın çok kolay olduğunu hissedersiniz onun yanında. Bilirsiniz ki ne olursa olsun o hep sizin yanınızda olacak, size yardım edecek ve her türlü engeli aşmanız için elinizden tutup güç verecek.

6- En iyisini yapmanız için size ilham verir
 

6- En iyisini yapmanız i&ccedil;in size ilham verir<br />
&nbsp;


Bu tür erkeklerin kendi hayatlarına gösterdikleri özen bulaşıcıdır. Bir de bakmışsınız ki siz de kendi hayatınıza aynı özeni gösteriyor olmuşsunuz!

7- Şımartmayı bilir
 

7- Şımartmayı bilir<br />
&nbsp;


Saçma bir şey yaptığınızda bunun saçma olduğunu tak diye yüzünüze söyleyen alfa erkeği, yeri geldiğinde romantik bir akşam yemeği planı da yapar; ilişkinizin kilometre taşlarını küçük küçük hareketlerle el emeğiyle döşer.

8- Ona güvenebilirsiniz
 

8- Ona g&uuml;venebilirsiniz<br />
&nbsp;
Bir şey yapacağını söylediğinde ona tamamen güvenebilirsiniz. Verdiği sözün arkasında durur ve bu sözleri yerine getirmek için yaşar adeta. Son dakika iptalleri endişesi duymanıza hiç gerek kalmaz.
 

9- Yatak odasında sizi mutlu etmek için her şeyi yapar
 

9- Yatak odasında sizi mutlu etmek i&ccedil;in her şeyi yapar<br />
&nbsp;
Hayattaki her türlü kontrolü elinde tutan adam elbette ki yatakta da sizi ele geçirecek. Kendinizden ve bedeninizden zevk alacaksınız. Her zaman.
 

10- Her şeyin ve herkesin başı o’dur
 

10- Her şeyin ve herkesin başı o&rsquo;dur<br />
&nbsp;
Alfa erkeklerin çevresinde onu çok seven ve sevdiği kadar saygı da gösteren birçok insan bulunur. Sık sık tavsiye istemek için ona gelirler.
 

11- Tam olarak ‘uzun ilişki’ adamıdır
 

11- Tam olarak &lsquo;uzun ilişki&rsquo; adamıdır<br />
&nbsp;
Uzun süreli planlar yapabileceğiniz bir adamdır. “Haftaya hala sevgili olacak mıyız?” diye düşünmenize gerek kalmaz. Gelecek hafta, gelecek ay ve hatta gelecek yıl da onunla olacağınızdan eminsinizdir.
 

12- Zekidir
 

12- Zekidir<br />
&nbsp;
Becerilerini devamlı geliştirir ve kişisel gelişimi için çalışmayı asla bırakmaz. “Öğrenmenin yaşı yok” sözünün vücut bulmuş halidir.
 

13- Nasıl giyineceğini bilir
 

13- Nasıl giyineceğini bilir<br />
&nbsp;
Bugüne kadar eski sevgililerinizin iç çamaşırlarında milyonlarca delik saymış olabilirsiniz. Neyse ki o günler geride kaldı. Alfa erkekler son derece şıktır. Yeni bir giysi satın alırken onun da fikrini duymak isteyeceksiniz…
 

14- Tepkisel davranmaz
 

14- Tepkisel davranmaz<br />
&nbsp;
Duygularınız hakkında konuşmak istediğinizde eski sevgilileriniz gibi paniğe kapılıp korkmaz, kaçmaz. Cool’dur, sakindir ve bir yetişkin gibi düzgünce konuşup duygularını ifade etmesini bilir.
 

15- Dürüst ve naziktir
 

15- D&uuml;r&uuml;st ve naziktir<br />
&nbsp;
Kadınlar genellikle her zaman çekip gidebilecek modeldeki erkeklere vurulurlar ama alfa erkeği tam tersi şekilde, ayaklarını yere sağlam basmayı sever. Sizi sorumlu tutar, modunuzu yükseltir, ona ihtiyaç duyduğunuzda fikirlerini söyler ve en önemlisi, onunla nerede ne yapacağınızı her zaman bilirsiniz.
 

16- Onaylanmaya ihtiyaç duymaz
 

16- Onaylanmaya ihtiya&ccedil; duymaz<br />
&nbsp;
Doğru dürüst bir iş yapabilmesi için 5 dakikada bir ‘Aferin’ sözünü duymak isteyen erkeklerden değildir o. Sürekli başında bekleyip onu övmek zorunda kalmazsınız.
 

17- Asla kıskançlık yapmaz
 

17- Asla kıskan&ccedil;lık yapmaz<br />
&nbsp;
Ve son olarak; alfa erkeklerinin kendilerine güveni sonsuz olduğu için asla kıskançlık yapmazlar. Umutsuz, loser adamlardan değildir o…
 
Bu makaleye ifade bırak