Halit Refiğ'in eşinden son veda

75 yaşında hayatını kaybeden yönetmen Halit Refiğ'in cenazesi Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na getirildi.

16:39 | 13 Ekim 2009

Pınar ÇITAK KOYGUN İstanbul DHA

Kalabalık bir cemaatin de katıldığı cenaze töreninde Refiğ'in cenazesi dualar eşliğinde toprağa verildi. Cenazenin toprağa verilmesinin ardından, Halit Refiğ'in eşi Gülper Refiğ elindeki çiçeklerle son bir defa eşinin yanına inmek istedi.

Sinema sanatçısı Müjde Ar'ın teskin etmeye çalıştığı Gülper Refiğ, yanındakilerin yardımlarıyla ağlayarak eşinin mezarına indi.

Eşinin yanında bir süre durduktan ve elindeki çiçekleri mezara bıraktıktan sonra Gülper Refiğ yine yardımlarla yukarı çıktı.

Refiğ, acısını akrabalarına sarılarak dindirmeye çalıştı. Zincirlikuyu Mezarlığındaki cenaze törenine yönetmen Türker İnanoğlu , oyuncu İlker İnanoğlu, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ercan Karakaş, sinema sanatçısı Müjde Ar ve sinema sanatçıcı Can Gürzap katıldı.

Refiğ'in cenazesi toprağa verildikten sonra ruhu için dualar okundu. Refiğ'in cenazesi ünlü besteci Adnan Saygun'un mezarının yakınına gömüldü.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: