11 yaşında bir 'kurt adam'

Kurt adamların varlığına inanın! Dünyada yaklaşık 50 'kurt adam sendromu'na yakalanmış insan var.

Dünyada başka örnekleri de var. Ramos Gomez de 'kurt adam sendromu'na yakalanmış.
Henüz 11 yaşında. Pruthviraj Patil, tıptaki adı 'hypertrichosis' olan, halk arasında 'kurt adam sendromu' olarak bilinen hastalıkla boğuşuyor.

Dünyada sadece ve sadece 50 kişide görülen bu hastalık, küçük Pruthviraj'ın da başına gelmiş. Doğduğundan beri tüm vücudu ve yüzü tüylerle kaplı olan çocuk, tedavi edilmeyi bekliyor.
Şimdiye kadar birçok tedavi yöntemini deneyen aile, geleneksel Hint yollarına da başvurmuş ancak ne yazık ki hiçbiri işe yaramamış.

Küçük çocuksa bir an önce tüylerin yok olmasını ve yeni bir yaşama başlamayı istiyor. Öyle ki doktorlar bile bu konuda yetersiz kalıyor.

Pruthviraj Patil, ailesiyle birlikte yaşadığı toprakları da terk etmek zorunda kalmış. Çevresindekilerin alay konusu olmaktan bıkmış. "İnsanlar çok zalim. Her zaman benimle dalga geçtiler. Bu duruma katlanmak çok zor. Ancak nereye gidersem gideyim, sanırım bununla karşılaşacağım" diyor.

Doğduğu zaman ailesi ve köy halkı tarafından 'Tanrı'nın işareti' olarak düşünülen çocuğun yaşamı tam bir trajedi. 32 yaşındaki anne Anita, "Neden Tanrı bize bunu yapı? Oğlum çok garip görünüyor ve yabancıların gözleri hep üzerimizde" şeklinde konuşuyor.

Plastik cerrah Vinay Saoji ise Pruthviraj'ın durumuna açıklık getiremiyor:"Hiç karşılaşmadığım bir durum. Büyüdükçe yüzündeki ve vücudundaki kıllanmalar çoğalıyor. Maalesef tıp şu an için buna sessiz kalıyor"

17.5.2008