YouTube kurşunlandı, olayın faili hayvan hakları savunucusu çıktı

YouTube'un Kaliforniya eyaletinde yer alan merkezinde silahlı saldırı gerçekleşti. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren Nasim Aghdam üç kişiyi yaraladı ve ardından kendisini vurarak intihar etti.

YouTube kurşunlandı, olayın faili hayvan hakları savunucusu çıktı

YouTube genel merkezi basıldı

YouTube genel merkezi basıldı

YouTube genel merkez kurşunlandı! Hem de kendisini hayvan hakları aktivisti olarak tanıtan biri tarafından.

Facebook, Instagram ve kişisel internet sitesi hesabında Nasime Sabz adını da kullanan Nasim Aghdam, gerçekleştirdiği silahlı saldırıda üç kişiyi yaraladı.

San Francisco yakınlarındaki San Bruno kampüsündeki çalışanlar, öğle yemeklerini yediği sırada silah sesleri duydu ve binayı boşaltmaya başladı.

Görgü tanıkları 20 kadar silah sesi duyduklarını söyledi.

Hayvan hakları savunucusuydu

Hayvan hakları savunucusuydu

İlginçtir ki Nasim Aghdam, Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler Derneği PETA'nın 2009 yılında San Diego'da domuzların askeri faaliyetler için kullanılmasına karşı düzenlediği gösteride de yer aldığı ortaya çıktı.

39 yaşındaki Aghdam, YouTube hesabında kendisini ''İran Azerisi, vegan, sporcu, hayvan hakları savunucusu ve vegan beslenmeyi teşvik eden kişi'' olarak tanımlıyor.

Aghdam, ilk Farsça vegan reklamı çeken ve ilk Farsça hayvan hakları müzik videosu kayda alan kişiydi. Reklam ve video uluslararası Fars uydu kanalı Andisheh TV'de yayınlanmıştı.

Şimdi bizi ilgilendiren kısmına geçelim. Aghdam, Fars ve Türk çevrelerindeki en ünlü ve tanınan hayvan hakları aktivistiydi.

YouTube'a çok öfkeliydi

YouTube'a çok öfkeliydi

Aghdam ayrıca YouTube'daki hit videoları için bir türlü para kazanamadığı için şirkete içten içe bir kin de besliyordu.

Geçtiğimiz Şubat ayında Aghdam ''YouTube diktatörlüğü. Gizli prensip: aptallığı, ayrımcılığı ve gerçeği gizlemeyği teşvik etmek. www.nasimesabz.com. Ayrımcılıktan nefret ediyorsan paylaş.'' yazılı bir pankartı sosyal medya hesaplarında paylaşmıştı.

İlk geçen bilgilerde Aghdam'ın erkek arkadaşını vurmayı hedeflediği belirtiliyordu fakat bir süre sonra kadının YouTube'da çalışan kimseyi tanımadığı netlik kazandı.

Aghdam'ın babası İsmail, kızının YouTube'a son derece kızgın olduğunu ve birkaç gündür kayıplara karıştığını belirtti.

3 kişiyi vurdu, ardından intihar etti

3 kişiyi vurdu, ardından intihar etti

YouTube genel merkezine giren Aghdam silahla 3 kişiyi yaraladı ve en sonunda kendisine sıkarak intihar etti.

Yaralanan 36 yaşındaki bir kişinin durumunun kritik, 32 yaşındaki diğer kişinin durumunun ciddi ve 27 yaşındaki kişinin ise hafif yaralandığı açıklandı.

Çalışanlar saldırının kafe civarında başladığını söyledi. Google, çalışanlarının güvenliğini sağlamak için otoritelerle çalıştığını belirtti.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak