Antalya

Yerel Haber
10 Mayıs 2016 - 15:19

AB HEYETİNDEN AVRUPA GÜNÜ’NDE BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, 9 Mayıs Avrupa Günü’nde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nu ağırladı.
Büyükşehir Belediyesi 9 Mayıs Avrupa Günü’nde bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkanı ve Müsteşarı Micheal Rupp, İtalyan Büyükelçiliği Ateşesi Emilio Sessa ve İtalya’nın Antalya Fahri Konsolosu Özden Berhayat, 9 Mayıs Avrupa Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim’in ev sahipliği yaptığı ziyarette, Türkiye’nin Avrupa ile ilişkilerinin desteklenmesi ve Avrupa Birliği bilincinin yayılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca, İtalya ile kültürel etkinliklerin arttırılması ve Antalya ile kardeş şehir ilişkisi kurulması konusu ele alındı.
SERGİYE YOĞUN İLGİ
9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında ayrıca Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Kültürler Arası Uyum Derneği (AKUD) ve Türk Alman Dostluk Federasyonu (DTF), Fikret Otyam Sanat Galerisi’nde ortak bir resim sergisi düzenledi. “İnsan ve Yaşam” konulu resim sergisinin açılışına Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, DTF Türk Alman Dostluk Federasyonu Başkan Yardımcısı Ayşe Çetin, sanatçılar ile çok sayıda davetli katıldı. Sergi öncesi sanatçılar Serap Ridel, Erdal Kalkın ve Mine Soral’a çiçek takdim edildi. Davetliler sergide bulunan eserleri ilgiyle inceledi.

AntalyaYerel Seçim Sonuçları

Antalya Hava Durumu

14°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.