Dünya
21.04.2017 - 09:22 | Son Güncelleme: 21.04.2017-9:31

ABD Başkan Yardımcısı Pence büyük camide dua etti

Güney Asya'nın en büyük camisini eşi ve kızlarıyla ziyaret eden Pence, Endonezya'daki İslam'ın dünyaya ilham verdiğini söyledi.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Endonezya'ya giden ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in duraklarından biri, Güney Asya'nın en büyük camisi oldu. Pence, eşi ve kızlarının İstiklal Camii'ni ziyaretinde çekilen çok sayıda fotoğrafı, uluslararası haber ajansları dünyaya servis etti. Ziyarette Karen Pence ile kızları Charlotte ve Audrey'in başlarını örttüğü görüldü.

Camide dua eden Pence, ülkedeki İslam'ın açıkça dünyaya ilham verdiğini söyledi. ABD Başkan Yardımcısı'na göre, İslam bütünleştirici, ayrıştırıcı değil.

ABD Başkanı Donald Trump'ın yedi Müslüman ülkeye getirdiği vize yasağı ve İslam karşıtlığını yumuşatmayı hedefleyen Pence, Washington yönetiminin radikal teröristleri ayırdığını vurguladı. Başkan Yardımcısı Pence, bütün insanlığın karşısındaki en büyük tehditlerden birinin radikal terörizmin yükselmesi ve yayılması olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Pence, bir Evangelist Hristiyan.


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Pamuk Prenses" masalında cadı tarafından baştan çıkarıcı olarak kullanılan meyve hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.