İstanbul

Yerel Haber
05 Haziran 2014 - 13:02

ABD BÜYÜKELÇİSİ RICCIARDONE, OTİSTİK ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

IHA

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Şişli’de bulunan Tohum Otizm Vakfı’nı ziyaret ederek, otistik çocuklarla bir araya geldi.
Otizmli çocukların eğitim fırsatlarından teknolojinin imkânlarıyla her ortamda yararlanmalarını sağlamak için ABD Büyükelçiliği ve Tohum Otizm Vakfı tarafından geliştirilen “Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor” projesinin tanıtımı Şişli’de bulunan Tohum Otizm Vakfı’nda gerçekleştirildi. Projenin tanıtımına ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone de katıldı. Vakfa gelen Ricciardone, koruma aracının arkada kalması nedeniyle bir süre aracın içinde bekledi. Koruma aracı geldikten sonra araçtan inen Ricciardone, daha sonra binanın önünde vakıf yöneticileriyle fotoğraf çektirdi. Ardından vakıfla ilgili bilgi alan Ricciardone, otistik çocukların akıllı bilgisayarlarda yaptığı ödevleri inceledi. Ricciardone’nin boynuna sarılan Ege isimli bir çocuk ise herkesi güldürdü. Ricciardone ziyaret sırasında bazı çocuklarla da İngilizce sohbet etti. Tohum Otizm Vakfı’nın, otizimli çocukların sadece sağlığı ve eğitimi için değil, hayata tutunmaları için de yoğun bir gayret içinde olduğunu söyledi. Projede görev alan öğretmenleri de tebrik eden ABD Büyükelçisi Ricciardone, “Ben de eskiden öğretmenlik yapıyordum. Bu projede görev aldığınız için ne mutlu size. Dışişlerine katılmadan önce İtalya ve İran’da öğretmenlik yapıyordum. Bu yüzden sizin duygularınızı çok iyi anlıyorum. Ortaya koyduğunuz azmi, fedakarlığı ve yüreklerinizdeki heyecanı sizin kadar hissediyorum” dedi.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

10°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.