03.01.2018 21:57 | Son Güncelleme:
AA

ABD soğuktan kırılıyor! 16 kişi hayatını kaybetti...

ABD aşırı soğuklar gün geçtikçe etkisini artırıyor. Ülkenin özellikle doğu  kıyıları ile kuzeydoğu bölgesinde etkisini gösteren aşırı soğuk havalar nedeniyle 16 kişi hayatını kaybetti. Soğukların bir hafta daha etkisini göstermesi bekleniyor.

ABD'de özellikle doğu kıyıları ile kuzeydoğu  bölgesinde etkisini gösteren aşırı soğuk havanın en az 16 kişinin ölümüne neden  olduğu bildirildi. 

ABD Ulusal Hava Dairesinden yapılan açıklamaya göre, ABD, son yılların  en soğuk kışlarından birini yaşıyor.

Amerikan medyasında yer alan haberlerde, şu ana kadar en az 16  kişinin aşırı soğuk hava dalgasıyla bağlantılı olarak hayatını kaybettiği  belirtildi.

ABD'nin kuzeydoğusunda yer alan Maine eyaletinden, güneydoğusundaki  Florida'ya kadar doğu kıyısındaki bazı eyaletlerde olağanüstü hal ilan edilmesine  neden olan aşırı soğuk hava sebebiyle Florida'nın bazı kentlerine yıllar sonra ilk kez kar yağdığı bildirildi.

Eyaletin Tallahassee kentine 1989'dan bu yana ilk kez kar yağarken,  bölgede uzun yıllar sonra kar gören Amerikalıların şaşkınlıkları sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasında yer aldı.

ABD ile Kanada sınırında yer alan ünlü Niagara Şelalelerinin bazı  bölümlerinin de donmasına neden olan aşırı soğuk hava dalgasının bir hafta daha  etkisini sürdüreceği belirtildi.

Hava sıcaklığının kuzeydoğu eyaletlerinde sıfırın altında seyrederken  ülkedeki soğuklara, perşembe günü doğu kesimleri etkileyecek yeni bir fırtınanın  da ekleneceği açıklandı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0