14.11.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 14.11.2010-22:27 A-A+

ABD’de THY’nin eğitim okulunda uçak kazası:

ABD’de THY pilotlarının eğitim gördüğü havacılık okuluna ait bir uçak düştü. Perşembe günü meydana gelen kazada uçaktaki 4 kişi can verdi

ABD’de THY’nin eğitim okulunda uçak kazası:

HÜSEYİN GÜCÜMEN

ABD’de Türk Hava Yolları (THY) pilotlarının eğitim gördüğü havacılık okuluna ait bir uçak, geçen perşembe günü içindeki 4 kişiyle düştü. Kazada 4 kişi yaşamını yitirdi. THY’nin pilot eğitmek için 40 milyon dolarlık anlaşma yaptığı Florida Teknoloji Enstitüsü Havacılık Okulu’nun (FIT AVIATION) 4 kişilik Piper PA-44 model uçağı, Palm Beach Uluslararası Havalimanı’ndan havalandıktan kısa bir süre sonra sol motorunun durması sonucu yere çakıldı.  Kurtarma görevlileri, aralık ayında mezun olması planlanan Jordyn Leigh Agostini (21) ve erkek arkadaşı Kristopher Joy Henegar (22), Henegar’ın mezun olan ağabeyi ve enstitünün bilgi teknolojileri ve teknik servis uzmanı olan Kyle Henegar (26) ile eğitmen Jenny Teresa’nın (26) yanmış bedenleriyle karşılaştılar.
Enstitünün ölümle sonuçlanan en son uçak kazasının 1996’da olduğu öğrenildi.

EtiketlerABD
Bilgi YarışmasıGündüz ve gecenin eşit olma haline ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Hangi spor kulübü İzmir'de değildir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.