14.12.2018 11:17 | Son Güncelleme:
AA

ABD-Meksika sınırında göçmen kız çocuğu öldü

Babasıyla birlikte geçen hafta ABD tarafına geçiş yapan yedi yaşındaki kız çocuğu, aşırı sıvı kaybının yol açtığı ani kalp durması sonucu yaşamını yitirdi.

Orta Amerika'dan ABD'ye ulaşmak için harekete geçen  göçmen konvoyunda yer alan Guatemalalı kız çocuğu, Meksika-ABD sınırında hayatını  kaybetti. 

Washington Post'un haberinde, geçen hafta babasıyla yasa dışı olarak  ABD tarafına geçen 7 yaşındaki kız çocuğunun, gözaltına alındıktan saatler sonra  yaşamını yitirdiği bildirildi.

Çocuğun ölüm sebebinin aşırı sıvı kaybının yol açtığı ani kalp durması  olduğu belirtildi.

Associated Press ajansının, sınır muhafızlarının ifadelerine  dayandırdığı haberinde de küçük kızın günlerdir aç ve susuz olduğu kaydedildi.

ABD yönetimi kızın ölümüyle ilgili henüz resmi açıklama yapmadı.

Orta Amerika'dan ABD'ye ulaşmak için yola çıkan, 7 binden fazla  kişinin yer aldığı göçmen konvoyu geçen ay Meksika'nın sınır kenti Tijuana'ya  varmıştı.

Guatemala, Honduras ve El Salvador'dan yoksulluk, şiddet ve zulüm  nedeniyle kaçtıklarını ifade eden göçmenlerin birçoğunun hedefi, gözaltına  alınacaklarına dair uyarılara rağmen ABD'ye giriş yapmak.

ABD'li sınır muhafızları geçen ay sınırı geçmeye çalışan, aralarında  çocukların da bulunduğu göçmenlere göz yaşartıcı gazla müdahale etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Orta Amerika'dan ABD'ye ulaşmak için yola  çıkan göçmen konvoyundan hiç kimsenin, mahkeme emri olmadan ülkeye alınmayacağını  belirtmişti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0