Kilis

Yerel Haber
20 Şubat 2018 - 12:54

Abd'nin Ölüm Listesinde Bulunan Deaş'lı Ülkesine İade Edilmek İstemiyor

IHA

ABD’nin ölüm listesinde bulunan DEAŞ terör örgütünün sözde üst düzey yöneticisi Avustralya uyruklu Neil Chistopher Prakash’ın yargılanmasına Kilis’te devam edildi.
24 Ekim’de Kilis’in İnanlı köyü Suriye sınır hattından kaçak yollarla Türkiye’ye geçmek üzereyken bir grup arkadaşıyla beraber sınır devriyeleri tarafından yakalanan Avustralya uyruklu Neil Chistopher Prakash, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Gaziantep H Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Prakash, terör örgütüne üye olmak suçundan yargılandığı davayla ilgili Kilis Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Sesli Görüntülü Kayıt ve Video Konferans Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Avustralyalı gazeteciler de duruşmayı takip etti. Prakash’ın avukatı Mehmet Alper Ünver, müvekkilinin bir yılı aşkın süreden beri tutuklu olduğunu, tüm delillerin toplandığını söyleyerek, adlı kontrol şartıyla tahliyesini talep etti.
Ülkesine iade edilmek istemiyor
Mahkemeye, Avustralya INTERPOL’ü tarafından belgelerin incelenmesinden sonra Neil Chistopher Prakash’ın pasaport bilgilerinin doğru olduğunu bildiren yazı gönderildi. İddia makamı, Prakash’ın ülkesine iade edilip edilmemesiyle ilgili olarak, daha önce istenilen sürede iş yoğunluğu nedeniyle mütalaa verilmediğini ek mütalaa için ek süre verilmesini talep etti. Öte yandan, Prakash daha önceki ifadelerinden birinde, ülkesine iade edilmek istemediğini söylemişti.
Mahkeme heyeti duruşmayı 24 Mayıs 2018 tarihine erteledi.

KilisYerel Seçim Sonuçları

Kilis Hava Durumu

1°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.