Gündem
08.05.2013 - 13:55 | Son Güncelleme: 08.05.2013-14:48

Acil serviste dehşet

Sitene Ekle

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir kadın doktor hasta yakınları tarafından dövüldü. Kadın doktora uygulanan şiddet güvenlik kameralarına da takıldı. İddiaya göre olay, geçtiğimiz pazartesi günü saat 19:00 sıralarında meydana geldi.

İŞTE DEHŞET ANLARI

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil bölümünde görevli kadın doktor, yüksekten düşme sonucu gelen bir hastanın tahlil yapılmasını istedi. Bunun üzerine hastanın yakınları tahlil yapılmasının gereksiz olduğunu söyleyerek, "Bunlara ne gerek var, hastamızla ilgilen" diye karşı çıktı.

Kadın doktor tahlili ısrarla yapılmasını gerektiğini söyledi. Bunun üzerine hasta yakınlarından biri doktora saldırdı. Hasta yakınlarından bir kadın, doktorun saçlarından tutarak sürüklemek istedi.

Doktorun imdat çığlıkları üzerine olaya hastanenin güvenlik görevlileri müdahale etti. Ancak öfkesi dinmeyen hasta yakınları bu kez, güvenlik görevlileriyle tartışmaya başladı. Şiddete maruz kalan kadın doktor, hastane personelleri tarafından başka bir odaya alındı. Bu görüntüler, hastane koridorundaki güvenlik kamerasına da yansıdı.

Hastaneye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kadın doktorun şikayeti üzerine iki hasta yakını gözaltına alındı. Polis merkezinde ifadeleri alınan hasta yakınları serbest bırakıldı. İl Sağlık Müdürlüğü’nün, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına beyaz kod adı verildiği, doktora ise avukat tayin edildiği öğrenildi.

 


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.