Adana

Yerel Haber
11 Kasım 2017 - 01:26

Adana'da Huzur Uygulamasında Polis Telsizi Ve 16 Bin Adet Ectasy Ele Geçirildi

IHA

Adana’da dördüncüsü düzenlenen ‘huzur’ operasyonuna il emniyet müdürü ve 1200 polisin katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen operasyonda bir şahıstan polis telsizi ele geçirilirken, 16 bin ectasy hap ele geçirildi.
Operasyona, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş, terör, narkotik ve kaçakçılık şube müdürlüklerinde görev yapan polis ekipleri katılırken, polis helikopteri operasyona havadan destek verdi. Gruplar halinde ayrılan ekipler, kentteki eğlence mekanları ile umuma açık yerlerde Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulaması yaptı. Trafik uygulamalarında ise, durdurulan araçların içleri dedektör köpeklerince aranırken, polis ekipleri de araç sürücüleri ve yanında bulunan yolcuların üzerlerini aradı.
Trafik uygulamalarında 5 bin 43 araç kontrol edilirken, 12 aranan araç yakalandı. 17 araç trafikten men edildi. 39 araca ise 38 bin 325 TL para cezası uygulandı. Uygulamada 18 adet ruhsatsız tabanca ve bunlara ait 18 şarjör ile 71 adet dolu fişek, 9 adet ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait 4 şarjör ile 670 adet dolu fişek ele geçirildi. 2 adet sallama diye tabir edilen kesici ve delici alet, 1 beyzbol sopası yakalandı. Bir şahıstan polis telsizi ele geçirildi. Ele geçirilen telsizin polis asayiş kanalını dinleye bildiği öğrenildi. 16 bin 529 adet ectasy cinsi uyuşturucu hap, satışa hazır 21 fişek 42 gram esrar maddesi ele geçirildi.
Umuma açık yerlerde yapılan uygulamada ise, 4 şahsa adli ve idari işlem yapıldı, yapılan idari işlemler sonucu 10 bin 950 TL para cezası kesildi. 6 işyerine de idari işlem uygulandı. Uygulama genelinde 14 bin 220 kişiye Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulaması yapılırken, 25 aranan şahıs yakalandı.
İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız trafik uygulamaları denetlediği sırada basın mensuplarına şunları söyledi,” Buradaki temel hedefimiz vatandaşlarımızın güvenlik ve huzuru için daha rahat daha özgür daha huzurlu Adana şehrinde yaşamaları için bu faaliyetlerimizi yapıyoruz” dedi.
Selami Yıldız daha sonra İl Emniyet Müdürlüğünde yaptığı basın açıklamasında vatandaşımızın huzuru ve güvenliği birinci önceliğimi dedi. Yıldız,” Bu uygulamalar Adana İlimizin, Adanalı vatandaşlarımızın huzuru için yapılan uygulamalar, vatandaşımızın huzuru ve güvenliği birinci önceliğimiz. Yedi yirmidört emniyet mensuplarımız vatandaşlarımızın hizmetinde. Yeni uygulamalarımızda suç ve suç gruplarına karşı devam edeceğiz. Gençliğimizi geleceğimizi çalan uyuşturucu tacirlerine ve diğer suç gruplarına kararlılıkla mücadelemiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

AdanaYerel Seçim Sonuçları

Adana Hava Durumu

12°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.