Adriana Lima'nın Türk sevgili yapmasına Metin Hara neden üzülsün?

Metin Hara'yla ilişkisi biten Adriana Lima, bir başka Türk, Emir Uyar'la aşk yaşıyor. Bunu duyar duymaz nedense Metin Hara'nın üzüleceğini düşünenler oldu. Adriana Lima'nın yeni bir sevgili yapması Metin Hara'yı üzer belki ama Türk olması neden ekstra üzsün?

Adriana Lima'nın Türk sevgili yapmasına Metin Hara neden üzülsün?

Gurur sebebi değil, gerçek bir ilişki

Gurur sebebi değil, gerçek bir ilişki

Metin Hara'nın bu birlikteliğe üzülme gerekçesi ne olabilir ki? Yani Adriana Lima bir Türk'le değil de San Marinolu yarı berber, yarı futbolcu biriyle aşk yaşasa Metin Hara daha mı az üzülecekti?

Galiba bu şekilde düşünme şeklimiz şöyle: "Metin Hara, Adriana Lima'nın sevgili olmaya layık gördüğü tek Türk unvanını kaybetti"

Yani hala karşılıklı sevgi dolu bir ilişki bağlamında düşünmek yerine "vay be adam Adriana'yla sevgili olma gururuna erişti" kafasındayız. Sanki Metin Hara müthiş bir kişisel gelişim konferansında insanlara zıplayarak eller aşağı, eller yukarı yaptırdıktan hemen sonra koşarak eve gidip ağlıyormuş gibi hissediyoruz.

Halbuki Hara da açıklamasında tam olarak "Sürekli özel hayat hakkında soru geliyor ama ben özel hayat hakkında konuşmuyorum. Yine konuşulmasını doğru bulmuyorum ama biz 5 ay önce zaten yolları ayırdık" diyor.

Her milletten tek sevgili hakkı

Her milletten tek sevgili hakkı

Olayın bir de bu yanı var. İnsanların kendileri haricindeki bir milletten tek sevgili yapma hakları mı var? Mesela Metin Hara şansa tanıştığı bir başka Brezilyalı ile sevgili olursa Adriana Lima da üzülecek mi?

Yemek seçmiyor ki

Yemek seçmiyor ki

Adriana Lima'nın ikinci defa Türk sevgili yapmasına yapılan yorumlardan biri de "Türklerden vazgeçemiyor". Yahu bu dünya mutfağı değil ki her Türk aynı olsun.

Mesela Türk mutfağını sevip tüm ana yemeklerinizi buradan seçebilirsiniz. Ama iş sevgiliye gelince "Türk erkekleri" diye bir kalıp yok ki. İyisi var, kötüsü var. Turuncu saçlısı var, döşü kıllı esmeri var. Kibarı var, dar paçalı, böğrü açık nargilecisi var.

Yani Metin Hara'nın kişisel özellikleri bir Türk'ün genel özellikleri demek değil. Adriana Lima'nın Metin Hara'da sevdiği huyların hemen hepsi pekala bir San Marinolu'da da olabilir.

Bundan sonra hep Türk seçerse...

Bundan sonra hep Türk seçerse...

Bekleyip görelim, Adriana Lima bundan sonra 3, 4, 5, 15 Türk sevgili daha yaparsa o zaman yaptığımız tüm genellemelerde haklıyız. "Adriana, Türk erkeklerinden vazgeçemiyor" ve "Metin Hara üzülecek çünkü onun haricinde 12 Türk daha Adriana'nın gönlünü çalmayı başardı" yorumları yapabiliriz.
 

Fakat Adriana Lima'nın sevgilisi seçimlerindeki etken kriterlerden birinin 'ırk, millet' olduğunu sanmıyorum. Bu kadar söylemenin üzerine Emir Uyar'dan sonraki sevgilisi San Marinolu olursa o zaman tekrar konuşalım.

Bu makaleye ifade bırak