Edirne

Yerel Haber
16 Aralık 2016 - 14:44

Afyon Belediye Meclisi Üyeleri Edirne'de

IHA

Afyon Belediye Başkanvekili Ömer Dayı ve meclis üyelerinden oluşan 44 kişilik heyet Edirne Valisi Günay Özdemir’i ziyaret etti.
Afyon Belediyesi Başkanvekili Ömer Dayı, belediyenin aldığı kararla Bursa, Çanakkale, Edirne ve İstanbul’a ziyaretler düzenlediklerini belirterek, Osmanlı’ya başkentlik yapmış Edirne’yi ziyaret etmekten mutluluk duyduklarını ve şehrin tarihi kimliğine hayran kaldıklarını söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Edirne Valisi Günay Özdemir ise, “Sizleri Edirne’de görmekten ve ağırlamaktan gurur duyduk. Edirne, tarihi dokusuyla gezip görülmesi gereken şehirlerimizden bir tanesi. Edirne önemli bir başkent, bu şehrin bir özelliği de İstanbul’u fetheden medeniyetin kurulmuş olmasıdır. Bursa’dan sonra İstanbul’un fethine kadar Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan Edirne’yi tarihçiler Bursa’nın oğlu İstanbul’un babası olarak tanımlamıştır. Sizlere tekrar hoş geldiniz diyorum” dedi.
Edirne’deki tarihi yerleri ziyaret edecek olan heyet, akşam yemeğinin ardından İstanbul’a hareket edecek.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.