07.10.2017 02:30 | Son Güncelleme:
DUYGU ERDOĞAN

Ağaoğlu 1.1 milyar TL hasılat bekliyor

Çekmeköy’de 20 yıl önce aldığı arsadaki projesinden 1.1 milyar TL hasılat beklentisi olan Ali Ağaoğlu, “Bölgede şu an arsa metrekaresi 2 bin dolar. Arsa fiyatına daire satıyorum” dedi

Ağaoğlu’nun İstanbul Çekmeköy’de hayata geçireceği Çekmeköy Park projesi satışa çıktı. 400 milyon liralık yatırımla inşa edilecek projede 738 konut ve 30 bin metrekarelik alışveriş merkezi yer alıyor. Projenin ortalama metrekare fiyatı 7 bin 500 lira olarak belirlenirken, bu fiyat üzerinden yüzde 25 lansman indirimi uygulanıyor. Çekmeköy Park’ta yüzde 10 peşinatın yanı sıra yüzde 75 banka kredisi ve 2019 yılında yüzde 15 ara ödemeli ödeme planı sunuluyor. Projeden hasılat beklentisi ise toplamda 1 milyar 100 milyon lira. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Ben, bu arsayı 20 yıl önce aldım. Bugün bölgede böyle bir arsanın metrekare fiyatı 2 bin doları geçmiş durumda. Çekmeköy Park projesinin bulunduğu lokasyonda böyle bir arsa da bulmak mümkün değil. Ben bu fiyata Ağaoğlu kalitesinde daire satıyorum. Üstelik yüzde 25 lansman indirimi ile daha da büyük bir fırsat sağlıyorum. Yani arsa fiyatına daire alacaklar. Oturacağınız daire de benden size hediye” diye konuştu. 

Ankara, Trabzon, Bodrum

Ali Ağaoğlu, iş adamlarının ekonominin durağanlaştığı dönemlerde belirli fedakarlıklar yapması gerektiğini belirterek, “Bu projeyi sisli, bulutlu havada, adına ‘kriz’ demeyelim ama dünyada belirsizliğin olduğu bir dönemde yapıyoruz. Bu tip dönemlerde oturup ağlayacak halimiz yok. Ekonominin çarklarının dönmesi lazım” dedi. 

Yeni projeleri hakkında da bilgi veren Ağaoğlu, Ankara’da bin 200 konutluk bir projenin ruhsatını aldıklarını ve kasım ayında tanıtımını yapacaklarını bildirdi. Bodrum projesine ise 2018’de başlayacaklarını ifade eden Ağaoğlu, “Bodrum’da Çinliler ile devasa bir proje için ön anlaşma imzaladık” dedi. Ağaoğlu, Trabzon’da uygun arazi arayışında olduklarını ve 4-5 arazi tespit ettiklerini bildirdi.

‘Bir ayda satarım’

Projede yer alan 738 dairenin 150 tanesini 2 gün içinde sattıklarını belirten Ali Ağaoğlu, “İddia ediyorum ki bu ay içerisinde bu projenin satışını tamamlarım” dedi. Ağaoğlu, şu anda arsanın değerinin 650 milyon lira olduğuna dikkat çekerek, arsanın bugünkü şartlarda alınması durumunda konut fiyatlarının çok yüksek olacağını dile getirdi. Ali Ağaoğlu, “Kampanyaya isim vermek gerekse ‘Ağaoğlu servet transferi yapıyor’ derdik. Arsadan elde ettiğimiz karı vatandaşla paylaşıyoruz” açıklamasında bulundu. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0