Gündem
29.05.2010 - 00:52 | Son Güncelleme: 29.05.2010-0:54

Ahmet Pek de ‘Emin ağabey masum’ dedi

Uyuşturucu imalatçılarına yardım ettiği iddiasıyla yargılanan Emin Aslan’a kefil olan ve “Ben yaparım o yapmaz” diyen Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, dün yapılan duruşmada tanık olarak ifade verdi

Sitene Ekle

Avcı kendisi gibi uyuşturucu operasyonunu gerçekleştiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanı Ahmet Pek’in de kendisine ‘Ben de senin gibi düşünüyorum, Emin Ağabey masum. Bizim gönderdiğimiz dosyada Emin Ağabey’in adı yoktu savcılıkta eklenmiş’ dediğini açıkladı. Savcılıkta verdiği ifadenin iddianameye değiştirilerek konduğunu söyleyen Avcı, uyuşturucu operasyonunun usulüne uygun yapılmadığını da söyledi.
Emin Aslan’ı 25 yıldır tanıdığını anlatan Avcı, yıllar içinde yaptıkları operasyonlarla ciddi biçimde test edildiğini belirtirken, “Bu yüzden ben kendisine kefil olduğumu söyledim. Her şartta, zor müşterek bir görevi dürüst ve namuslu bir şekilde yaptığından en ufak bir tereddüdüm olmadı” dedi.  Dava konusu operasyonun da usule aykırı yürütüldüğünü belirten Avcı, “Eğer Habip Kanat hedef kişi olarak belirlenmişse Emin Aslan’ın uyarılması gerekirdi. Eğer Emin Aslan da Kanat ile işbirliği içindeyse Savcılık makamının Aslan’ın üstlerine bilgi vermesi gerekirdi. Ama bunlar yapılmamış ve usule uyulmamıştır” dedi. 

‘Açığımı arıyorlar’
Emin Aslan’ın avukatı Zuhal Çakıroğlu’nun, “Soruşturma aşamasında Emin Arslan’a kefilim dediniz. Bu beyanınızın ardından tahkikatı yapanların size karşı tepkisi oldu mu?” diye sordu.
Hanefi Avcı, “Açıkça bir tavırlarını görmedim. Ama olumsuz bir hava yaratmak adına hareket ettiklerini, hatta açığımı yakalamak adına, görüştüğüm bazı insanlar hakkında buradaki mahkemeden 7 Kasım 2009’da dinleme kararı alındığını duyup şikâyette bulundum. Şu an araştırılıyor” diye konuştu.

 


Etiketler:
Bilgi Yarışması"Hababam Sınıfı" filminde "Güdük Necmi" tiplemesiyle rol alan sanatçımız kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Hangisi bisikletin bir parçası değildir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX