14.05.2012 02:30 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

Aile Bakanlığı’nı RedHack hackledi

Muhalif eylemleriyle dikkat çeken Hacker grubu RedHack, Anneler Günü’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın internet sitesini hackledi.

 

Gazeteport adlı internet sitesindeki habere göre,  RedHack ekibi, “Cumartesi Anneleri’ne, çoçuklarını savaşa kurban vermiş tüm annelere, dünyanın ezilen cefakar anneleri için...” diyerek hizmet.aile.gov.tr’de bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle: 
“Anneler Günü kutlu olsun! Türkiye’de kadınların yüzde 35.6’sı bazen, yüzde 16.3’ü sık sık aile içi tecavüze uğruyor, her 100 kadından 97’si, en az bir kez şiddet görüyor, kadınların yüzde 20’si, silah ve bıçak gibi aletlerle şiddete uğruyor, üniversite mezunu kadınların yüzde 23’ü fiziksel şiddete, yüzde 71’i ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalıyor. Her 100 kadından 97’si, en az bir kez şiddet görüyor, kadınların yüzde 20’si, silah ve bıçak gibi aletlerle şiddete uğruyor, üniversite mezunu kadınların yüzde 23’ü fiziksel şiddete, yüzde 71’i ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalıyor. Ve bizim Aile bakanımız bunlara kafa yoracağına ‘dizilere’ kafa yoruyor. Tavsiyemiz ‘dizi seyredeceğine’ ülkeyi yönetsin. Anneleri ağlatan, ‘kirli savaş’ politikasina son! ‘Ananı da al git’ saygısızlığına son! Dünyanın tüm anneleri, kan politikasına karşı birleşiniz! Yağma yok ARTIK RedHack var!
Bu eylemimizi, Cumartesi Anneleri ve hangi ırktan, milliyetten, dinden veya öğretiden olursa olsun çocuklarını savaşa kurban vermiş tüm annelerimiz nezdinde tüm dünyanın ezilen cefakar annelerine armağan ediyoruz!”
 
Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 2Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy10
EtiketlerBizim Aile