Aile

Normal doğum mu, sezaryen mi?Birinci tercih sezaryen olmamalı...
Genetik hastalıklar ve genetik özelliklerAnne ve babanızdan sadece fiziksel özelliklerinizi almıyorsunuz. Bunlarla birlikte bazı davranışlarınız ve hastalıklarınız da ailenizden geliyor. İşte ırsi hastalıklar ve özellikler:
Tüplerini bağlatan kadınlar tekrar anne olabiliyor!İstinye Üniversite Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Peker, işlem sonrası en iyi koşullarda yeniden gebe kalabilme olasılığının ortalama yüzde 50 ila yüzde 70 arasında olduğunu söyleyerek önemli bilgiler verdi.
Önemli olan TEOG değil aile ilişkilerinizYrd. Doç. Dr. Ş. Güliz Kolburan'dan TEOG'a girecek öğrencilere ve ailelere önemli uyarılar...
Stres çarkı nedir? (Stres çarkı nasıl yapılır?)Stres çarkı son zamanlarda tüm gençlerin konuştuğu trendlerden biri. Stres çarkı, adından da anlaşılacağı gibi stresi aldığına inanılan elde döndürülen bir çarktır. İşte stres çarkı hakkında merak ettiğiniz her şey…
Teog sınavına girecek alerjik çocuklara tavsiyelerİstanbul Alerji Merkezi Doktorlarından, çocuk alerji uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, TEOG sınavına girecek olan alerjik çocuklara ve ailelerine tavsiyelerde bulundu.
Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı?Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, hamilelikte istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerini ve risklerini anlattı:
23 Nisan için çocukların hazırladığı şarkı listesi Apple Music’te!23 Nisan kampanyası için kamera arkasına geçen çocuklar, bu özel gün için bir de müzik listesi hazırladı.
Bebeğin nefesi nasıl açılır?Bebeğin nefes almakta zorlanması anne için oldukça endişe verici bir durumdur. Bebeğin nefesini açmak için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var.
Çocuklar “iPhone ile çekildi” kampanyasında harikalar yarattıApple’ın 23 Nisan kampanyasında kameranın arkasına Türk çocukları geçti ve harika işler çıkarttılar
40 haftalık hamile kadın dans ettiOyuncu ve dansçı Gemma Marin, heyecanla Alexandra adını verdiği kızını kucağına almayı bekliyor ancak neredeyse 41 hafta olmasına rağmen bebeğin gelmeye hiç niyeti yok.
Çocukların mutlaka izlemesi gereken filmlerHer yaştan çocuğun izlemesi gereken klasik filmler neler?
Hafta HaftaGebelik