Aile

Ölen oğlunu elmasa çevirdi!Çok yakın birini kaybetmenin acısını yalnızca yaşayanlar bilir. Ancak Hong-Kong’lu Eva-Wu bu durumu biraz abartmış gibi görünüyor. Acısını az da olsa azaltmak için bakın nasıl bir yola başvurmuş.
Normal doğum nasıl olur?Hamileler için en önemli konu doğumu nasıl yapacakları kuşkusuz… Sezaryan, epidural, spinal doğum gibi birçok yöntem çıksa da en sağlıklı olan normal doğum. Peki normal doğum nasıl olur?
Skolyoz ergenliğe kadar daha sık görülüyorÜmraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Sağlam, Skolyoz hastalığının her yaşta da ortaya çıkabildiğini ancak, ergenliğe kadar olan kısımda daha sık görüldüğünü belirtti.
Çocukla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli?Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte ailece seyahat planları da başladı. Çocukla seyahat etmenin kimi zaman zor olabileceğini söyleyen Filiz Kantekin çocukla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt getiriyor.
Bebeklerde romatizma belirtileriÇocuk Romatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr.  Şevket Erbil Ünsal, romatizmanın çocuklarda 3-4 yaşında başlayabildiğini, 6 aylık  bebekte dahi hastalığı gördüklerini belirterek, ebeveynlerin farkındalığını  artırmak için çalıştıklarını ifade etti.
Hamilelikte diş ağrısı için tavsiyelerHamilelikte diş ağrısı varsa ne yapılmalı? Hamilelikte diş ağrısı ve çürük bebeği nasıl etkiler?
Çocuklarda yaz ishaline dikkat!Uzm. Dr. Can Özoğlu, çocuklarda sık görülen ve özellikle yaz aylarında artış gösteren ishallerle ilgili uyarıda bulundu.
6 aylık gibi görünen yeni doğmuş bebekChrissy Corbitt, adında genç kadın 9 ay boyunca kocaman bir göbekle dolaştı. Dokuz ayın sonunda ise dünyaya gelen bebeği görünce inanamayacaksınız.
Bebekle rahat seyahatin püf noktalarıBayram tatiline sayılı günler kala yolculuk hazırlıkları başladı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sinem Karaca Atakan, bebekleriyle yola çıkacak aileler için tavsiyelerde bulundu…
Çocuklarda karın ağrısı hastalık habercisiÇocuklarda karın ağrısı hangi hastalıkların habercidir? Çocuk Gastroentereloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu çocuklarda karın ağrısı ile ilgili bilgiler verdi.
Ünlü babalar ve çocuklarıİşte ünlü babalar ve çocukları...
Çocuklarda uyku eğitimi nasıl verilir?Çocukla beraber uyumak mı yoksa odaları ayırmak mı gerekir? Yalnız uyuyamayan çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır? Klinik Psikoloji Uzmanı Ceren Aydın anlattı.
Hafta HaftaGebelik