Aile

Sömestr tatilinde yapılacak 10 şey!Okulların yarıyıl tatiline girmesine az bir süre kalmışken öğrencilerin bu 15 günlük tatili en keyifli nasıl geçireceğini Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül, ayrıntılı bir şekilde anlattı… İşte sömestr tatilinde yapılacak 10 şey!
Hamilelikte düşüğe neden olan besinlerBazı besinlerdeki bakteriler bebeğe ulaşarak düşüğe neden olabiliyor. İşte hamile kadınların uzak durması gereken düşük doğumları tetikleyen besinler...
Üç ebeveyn bir bebekUkrayna’da geliştirilen bir yöntemle dünyada ilk defa “üç ebeveynli bebek” hayata geldi...
Bakıcıların karşılaştığı en kötü çocuklarÇocuk bakıcılığı en çok dikkat isteyen ve en riskli işlerden bir tanesi. Whisper internet sitesinde bakıcılar çocuk bakarken yaşadıkları en korkunç olayları anlattı.
Hızlı hamile kalmanın 8 ilginç yoluKonu hamile kalmak olunca, zamanlama çok önemlidir. Bunu iyi ayarlayabilmek için her kadının bilmesi gereken birbirinden ilginç hamilelik inançlarını mutlaka okuyun.
Çocuklarla yapabileceğiniz kendin yap oyuncak projeleriHafta sonları, sömestr veya boş zamanlarda çocuklarınızda bu basit oyuncakları yapabilir ve yaratıcılıklarını geliştirmeye destek olabilirsiniz.
Bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenlerYenidoğan bebeğin bakımında ilk 6 ay çok önemlidir. Doğru tutulmasından uyku pozisyonuna, emzirmeden gazını çıkarmaya kadar bilmeniz gereken birçok önemli bilgi vardır. İşte yenidoğan bebek bakımında dikkat edilmesi gereken 10 önemli kural...
Minik Kuzey yaşamak için yardım bekliyorLenfoma kanseri teshisi konan 4 yaşındaki Kuzey, ailesi ekonomik zorluklar çektiği için tedavi olamıyor...
Oyunların çocuklar üzerindeki etkisiPsikolog&Aile Danışmanı Merve Savaşkan ile oyun oynamanın çocuklar üzerindeki etkilerini konuştuk…
Komadayken doğum yaptı42 yaşındaki kadın, oksijen tüpü yerinden oynayınca kalp krizi geçirerek 6 dakikalığına öldü. Ekim ayından beri komadaki kadın, sezaryenle kızını dünyaya getirdi.
Gebelik sonrası depresyonuDoğumdan sonra hormonlardaki hızlı düşüşün kimyasal değişikliklere neden olduğunu söyleyen Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kerem Doksat, gebelik sonrası depresyon hakkında açıklamalarda bulundu.
Telefonların çocuklara zararlarıGünümüzde hemen her çocuğun elinde birer akıllı telefon bulunmakta. Peki bu telefonların çocuklar üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?