Kırklareli

Yerel Haber
10 Nisan 2014 - 09:56

AİLECE TÜRBE NÖBETİ

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bulunan Garip Baba Türbesine, Kaplan ailesi gönüllü bekçilik yapıyor.

IHA

Dere Mahallesi 3. Ara sokakta yer alan Garip Baba Türbesine Kaplan ailesi sahip çıktı. Türbenin her türlü bakımını eşi ile birlikte yapan 66 yaşındaki Halil İbrahim Kaplan, görevini son nefesini verinceye kadar sürdürmeyi amaçladığını belirterek "Buraya gelenler beni memnuniyetle karşılıyor" dedi.


93 Harbi şehitlerinden olduğu söylenen 'Garip Baba' nın Türbesinin uzun yıllardır sokaklarında olduğunu söyleyen Kaplan, "Hiç kimseden karşılık beklemeden buranın bekçiliğini yapıyorum. Gönüllü olarak türbelerin temizliğini yapıyorum. Her gün sabah namazından sonra kalkıp çevresini dolaşıyorum. Türbenin etrafındaki çöp ve şişeleri topluyorum. Buranın her türlü bakımını ben yapıyorum. Eşimde bana bu konuda destek oluyor" ifadelerini kaydetti.


Mahalle sakinlerinden İsmet Mercan da, türbenin uzun yılardır bakımını Halil İbrahim Kaplan’ın yaptığını söyledi. Mercan, Kaplan’ın bu davranışından dolayı mahalle halkı olarak çok mutlu olduklarını ve zaman zaman kendisine destek olduklarını söyledi.

KırklareliYerel Seçim Sonuçları

Kırklareli Hava Durumu

20°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.