04.03.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 04.03.2018-1:30 A-A+

‘Ailecek Şaşkınız’ hangi kanalda?Ahmet Kural’la Murat Cemcir, film yapınca, gişesi kadar hangi televizyon kanalında gösterilip, gösterilmeyeceği de merak konusu olur. Söyleyelim, bu filmin yayın hakkını TV8 aldı. Önümüzdeki sezon muhtemelen ‘buzlu ve tuzlu’ olarak izleme imkanı bulacağız. 

D-Smart ve Digiturk de denetlemeye dahil

RTÜK’ün internet ortamını denetlemesi kapsamına, D-Smart ve Digiturk de dahil oldu. Yani sinema ve dizi kanallarından sonra belgesel kanalları... Belgesel deyip geçmeyin, sürprizler olabilir. Mesela yemek programlarında falan... D-Smart’ ta denk geldiğim bir filmde, sütyenler şöyle bir fırça darbesi almıştı bile...   

Siyasetçi taklidi niye yapılmıyor?


Sevgili Mesut Yar’ın 360 kanalında ‘Mesut Yar ile Laf Çok’ programı var. Yavaş yavaş marka olmaya doğru giden bir program diyelim. Eğlence dünyasının bütün aktörleri kendine yer buluyor ve sohbet etme imkanı yakalıyor. Geçtiğimiz çarşamba ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programında parlayan Hakan Çankaya vardı. 100’den fazla ismin taklidini yapabiliyormuş, öyle söylendi. Listede; Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan ve İsmet İnönü taklitleri de mevcut. Yar, “Götürsene bizi 90’lı yıllara, nostalji yapalım” dedi. Hakan kardeşimiz hepsini sıraladı. ‘Peki şimdi niye yok?’ sorusunun cevabını da Mesut verdi, “Eskiden siyasetçilerin sesleri ve mimikleri karikatürizeydi. Şimdi biraz daha sertleştiler. Dolayısıyla o ses çok kolay çıkmıyor.” Belki bir gün çıkar. 

Futbolcular aynı renk ayakkabı giyince...

Beşiktaş-Fenerbahçe lig maçında bir pozisyon vardı: Mauricio Isla, Ricardo Quaresma’ya penaltı yaptı mı, yapmadı mı? Rıdvan Dilmen, “Fenerbahçe’de yedi tane kırmızı ayakkabılı oyuncu vardı. Altı tane de Beşiktaş’ta vardı. Turunculu mu pembeli mi, garip bir renkte. Birinin ayağı sarı olsa, hakem belki görebilirdi. Quaresma’yla Isla’nın ayakkabı renkleri farklı olsa, net karar verebilirdik” dedi. Hakemlerin, maç öncesinde ayakkabı renkleri konusunda takımları uyarmasının faydalı olabileceği fikrini Dilmen, “Bizden teklif” diyerek ortaya attı. Ev ahalisi, “Eskiden ayakkabıların hepsi siyahtı. Kimin kime vurduğu görülmüyor muydu?” diye merak etti.

Bilgi YarışmasıSpock ve Scott, hangi dizinin karakterleridir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.