04.11.2008 01:49 | Son Güncelleme:
MURAT ÇINAR Sivas DHA

Ailesi tecavüz ettirdi

Sivas’ta 16 yaşındaki bir genç kız, kendisini odaya kapatıp 16 yaş büyük nişanlısıyla cinsel ilişkiye girmeye zorlayan ailesi hakkında şikâyetçi oldu

Ailesi tecavüz ettirdi

Sivas'ın Suşehri ilçesinde N.D. (16) adlı genç kız, polise giderek kendisini odaya kapatıp 16 yaş büyük nişanlısıyla cinsel ilişkiye girmeye zorlayan ailesi hakkında şikâyetçi oldu. Anne, baba, hala ve nişanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Suşehri merkezindeki Yalnızbağlar Mahallesi'nde oturan N.D., iki ay önce görücü usulüyle Yaşar Y. (32) ile nişanlandı. Ancak N.D., bir süre sonra ailesine Yaşar Y. ile evlenmeyi istemediğini söyledi. Bunun üzerine, anne Dursaliye D., baba Yücel D. hala Selver S., N.D.'yi ikna etmeye çalıştı.
Sonuç alamayan aile, iddiaya göre, Yaşar Y.’yi evlerine çağırarak kızlarıyla birlikte bir odaya kapattı. Aile, 'düğünün yapılabilmesi için' gencin, kızlarıyla zorla ilişkiye girmesine izin verdi. Direnen N.D. iddiaya göre tüm çabalarına karşın nişanlısının tecavüzünden kurtulamadı.

Tecavüz raporu

Buna rağmen evliliği istemeyen N.D. ailesinden şiddet gördü. Dövülen genç kız, Merkez Polis Karakolu'na giderek ailesinden şikâyetçi oldu. Şikâyet üzerine, baba Yücel D., anne Dursaliye D., hala Selver S. ve Yaşar Y. ve annesi Mintina Y. gözaltına alındı. Zanlılar sorgularının ardından Suşehri Adliyesi'ne sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Yücel D., Dursaliye D., Selver S. ve Yaşar Y. ‘küçük çocuğa cinsel istismara sebep olmak, evlenmek amacıyla çocukları cinsel beraberliğe zorlamak ve tecavüz’ suçlarından tutuklanarak Şebinkarahisar Cezaevi’ne gönderildi. Mintina Y. ise serbest bırakıldı.
Doktor raporuyla tecavüze uğradığı tespit edilen N.D. Sivas Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Yetiştirme Yurdu’na gönderilecek.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1