Ege

19.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.09.2012-2:30

AK Parti’de 5 ilçe görevden alınacak

AK Parti yöneticileri, yerel seçim öncesinde, “İzmir’i nasıl alırız” konusunda tartıştı.

Sitene Ekle

ELİF DEMİRCİ İzmir DHA

 Teşkilatta bölünmüşlük, motivasyon eksikliği ve yetersizlik tespit edildi, bazı ilçe yöneticilerinin görevden alınması gündeme geldi. Konak, Buca, Seferihisar, Gaziemir ve Menderes yönetimlerinin topun ağzında olduğu ileri sürüldü.
 

Vekiller yakındı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, partisinin İzmir milletvekilleri ve il başkan yardımcılarının katılımıyla önceki gün yaptığı basına kapalı toplantıda “İzmir’i nasıl alırız” sorusunun yanıtını aradı. Bu arayışta bazı milletvekilleri, teşkilatın yetersizliğine dikkat çekti.

İzmir’de ilçe kongrelerini rakipler çıkmasına rağmen tek adaylı yapan ve kongrelerde taraf olan Genel Merkez, şimdi yaşanan sıkınlar üzerine ilçe yönetimlerinde revizyona gidecek. Teşkilatlarda yaşanan iletişimsizlik, bölünmüşlük, motivasyon düşüklüğü ve yetersizlik bazı ilçe yöneticilerini koltuğundan edecek. Yerel seçim öncesi, İzmir’de ‘30 ilçeyi alma’ hedefi koyan AK Parti’nin sıkıntının en yoğun olduğu öne sürelen Konak, Buca, Seferihisar, Gaziemir ve Menderes ilçe yönetimlerini görevden alması bekleniyor. Parti tüzüğüne göre, seçilmiş yönetimlerin yerine atanmışların getirilmesi hukuken geri dönüşe neden olabiliyor. Genel Merkez bunun da önüne geçmek için ikna yönetimini kullanacak.


Etiketler: haber, haberler
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.