09.02.2018 11:18 | Son Güncelleme:
DHA

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci görevden ayrıldığını açıkladı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İl Başakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı. Temurci, "Onurla şerefle geldiğim AK Parti İl Başkanlığı görevinden mutlulukla ayrılıyorum. 3 yılda zorlu bir dönem geçirdik. Makamlar ve mevkiler geçici, davamız kalıcıdır. Biz bu davanın neferiyiz"dedi.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci  AK Parti İstanbul İl Binası'nda düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı.  Temurci, dün gece genel merkezden arandığını söyleyerek sözlerine başladı. Selim Temurci, "Bugün çok özel bir gün benim için. Dün gece 11'e çeyrek kala genel merkezden arandığımda dün 8 Şubat'tı. Bugün 9 Şubat. Çok güzel tevafuk. Tam 3 yıl sonra bu buluşmayı bizlere nasip eden Allah'a hamdolsun. Çocuk denecek yaşlardan siyasetin içindeyim. Genelde çok metine bağlı konuşmam ama tavsiyelere de uyarım. Bugün metine bağlı konuşmamı istedi arkadaşlar. Ağırlıklı olarak metine bağlı kalacağım. Ama bazı duygularımı da paylaşacağım" dedi.

“BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

İl Başkanı Temurci İstanbul’un siyasetteki önemine değinerek şu ifadelere yer verdi: “Hiç şüphesiz AK siyasetin en önemli merkezi İstanbul’dur. İstanbul, bizim davamızın şehridir. İstanbul, bizim sevdamızdır. İstanbul emanetini, bu mukaddes sorumluluğu üstlendiğimiz ilk günden itibaren, AK Partimizin, AK Davanın değerlerine büyük bir kararlılıkla sahip çıktık.”

AK PARTİ’NİN KADERİ BU ÜLKENİN KADERİDİR

“Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesini ve Büyük Türkiye idealimizi insanımıza anlatmak adına, tüm teşkilatımızla; mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı İstanbul’u arşınladık. Bizim kaderimiz bu ülkenin kaderi” dedik. Mazlumların, mağdurların kaderi dedik. AK Parti’nin her neferine yakışan biçimde doğruluktan, dürüstlükten, hakkaniyetten ayrılmadık. Her defasında; hakkı hakikati Türkiye’ye, Dünyaya haykırmak için, mahşeri buluşmalarla Yenikapı’ya ruh kattık.”

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm teşkilatının ve İstanbulluların desteğine, gayretine ve samimiyetine teşekkür ettiğini aktaran İl Başkanı Dr. Selim Temurci, şu değerlendirmelerde bulundu:
“15 Temmuz gecesinde; Liderimizle, milletimizle tek yürek olarak hainlere İstanbulumuzu, AK Parti’nin kalesi olan İl Başkanlığımızı teslim etmedik. Vatan kahramanı 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyor, vatansever gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum. Son 3 yılda, ülkemizin içeriden ve dışarıdan kuşatıldığı bu zor dönemde; AK kadrolar olarak, omuz omuza birçok başarılı süreci beraber yürüttük. Türkiye'nin aydınlık geleceği için; daha güzeli yapmak, daha iyiyi başarmak adına yaptığımız tüm çalışmalarda, başta Cumhurbaşkanımızın, tüm teşkilatımızın ve bize kucak açan İstanbullu kardeşlerimin desteğine, gayretine ve samimiyetine teşekkür ediyorum.
Bu dava bize; makamların ve mevkilerin değil, davanın neferi olmayı öğretti. Onurla, şerefle geldiğimiz AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevimden hamdolsun yine büyük bir onurla ayrılmanın bahtiyarlığı içindeyim.”

AK PARTİ’NİN BİR NEFERİ OLARAK HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ

Dr. Temurci sözlerine şöyle devam etti: “Şüphesiz ki İstanbul teşkilatlarının gücü, partimizin geleceğini belirleyen en önemli unsurlardan biri olmaya devam edecektir. Bu teşkilat geçen 3 yıl içerisinde çok büyük başarılara imza atmıştır. Bizde değişim, bir bayrak yarışı ve yeni bir motivasyondur.
İnancım o dur ki, önümüzdeki dönemde görevi devralacak arkadaşlarımız bu başarı çıtasını çok daha yukarılara taşıyacak, bizler de bu davanın bir neferi olarak her zaman yanlarında olacağız.
Ülkemize karşı oluşturulan terör belasıyla ve kirli ittifaklarla mücadele etmek, davamızı bu topraklarda daha güçlü kılmak her birimiz için en önemli vazifesidir. 2019’a doğru giderken sorumluluklarımızın sadece Türkiye’mizle sınırlı olmadığını artık çok daha iyi biliyoruz.Millet olarak sımsıkı kenetlenip, birliğimizi, kardeşliğimizi en önemli değerimiz kabul ederek yürümemiz gereken yeni dönemin AK Parti İstanbul Teşkilatları için hayırlı olmasını Rabbimden diliyorum.”
 

 

Bu habere ifade bırak
  • 9Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 5Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy19