06.10.2017 17:52 | Son Güncelleme:
AA

AK Parti kampı başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 41 ay sonra ilk kez bir AK Parti kampına başkanlık edecek. Kampa kurucular kurulu üyeleri, MYK üyeleri, bakanlar, kadın ve gençlik kolları başkanları ve üyeleri katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın sabah açılış ve pazar günü öğleden sonra yapacağı kapanış konuşmaları basına açık olacak.

AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme  Toplantısı'nın yapılacağı Afyonkarahisar'daki otele bakanlar, milletvekilleri,  genel merkez yöneticileri ve kampa ilk kez davet edilen AK Parti'nin kurucu  milletvekilleri gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın,  "Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan" sıfatıyla ilk kez başkanlık edeceği toplantı için  gelen katılımcılar, NG Güral Termal Otel'e geçti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, akşam saatlerinde Afyonkarahisar'a geleceği  öğrenildi.    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın gerçekleştireceği açılış konuşmasıyla  başlaması planlanan toplantıyı takip edecek çok sayıda gazeteci için otel önünde  basın merkezi oluşturuldu.    Sadece akreditesi yapılan gazetecilerin izleyebileceği kampta,  Erdoğan'ın yarın sabah açılış ve pazar günü öğleden sonra yapacağı kapanış  konuşmaları basına açık olacak. AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali  Yıldırım'ın ise kampın son günü partililere yapacağı hitabı basına kapalı  gerçekleşecek.

 Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir  Ünal, bugün akşam saatlerinde düzenleyeceği basın toplantısında kampa ilişkin  detayları paylaşması bekleniyor.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ 
   
Toplantı nedeniyle otel çevresinde güvenlik kontrol noktaları  oluşturulurken, otele giriş yapan araçlar ve katılımcılar güvenlik tedbirleri  kapsamında kayıt altına alınıyor. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, basın çadırını ziyaret etti,  gazetecilerle selamlaştı. 

KRİTİK KONULAR GÜNDEMDE 

Bakanlar, milletvekilleri, genel merkez yöneticileri ve parti  kurucularının katılacağı toplantıda, AK Parti Teşkilat Başkanlığı  koordinasyonunda, 4 Temmuz'da başlayan olağan süreç masaya yatırılacak, devam  eden ilçe kongreleri ve Şubat 2018 sonuna kadar yapılması planlanan il  kongrelerine ilişkin istişarelerde bulunulacak.
Kampta, ayrıca 12 Eylül 2018'den önce yapılması gereken olağan kongre  takvimine ilişkin detayların da netleşmesi bekleniyor. Türkiye'nin "milli güvenlik meselesi" olarak gördüğü Irak Kürt  Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) gayrimeşru referandumun öncelikli konular arasında  yer alacağı toplantıda, Irak ve Suriye'de yapay devlet oluşturma çabalarına  ilişkin önlemler de değerlendirilecek.
   Toplantıda, Suriye ve Irak'ta yaşanan gelişmeler başta olmak üzere  terörle mücadelede gelinen son durumun ele alınması bekleniyor.

  BAZI BAKANLAR SUNUM YAPACAK

Kampa ilişkin bilgi veren AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal,  "2019 yılında yapılacak seçimler çok önemli" dedi. Ünal'ın verdiği bilgiye göre cumartesi sabahı yapılacak oturumunda, Başbakan  Yardımcısı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ekonomi, enerji ve  ulaştırma politikalarına ilişkin sunum yapacak.Öğle oturumunda ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma  Bakanı Nurettin Canikli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik ve dış  politikaya ilişkin sunum gerçekleştirecek. Pazar günü Bakanlar Kurulu genel istişare gerçekleştirecek.Açılış ve kapanışı konuşmalarını da Erdoğan yapacak.

KİTAPÇIK ERDOĞAN'IN HAPİS CEZASI MANŞETLERİYLE BAŞLIYOR

Kampı 100'ün üzerinde gazetecinin takip etmek için akredite yaptığı öğrenildi. Gazetecilere dağıtılan yaka kartlarında ise "Hep birlikte büyük hedeflere" sloganı yer alıyor. 26'ncı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için dağıtılan kitapçıklar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1998 yılında aldığı hapis cezası sonrası gazetelere atılan manşetlerle başlıyor. '16 yıllık demokrasi yolcuğumuz' başlığını taşıyan kitapçıkta, Ak Parti'nin kurulduğu günden bugüne yaşadıkları ve bu yolculuğunda önemli olaylara yer verildi. Kitapçığın son sayfasında 14 Ağustos 2017 tarihinde düzenlenen Ak Parti'nin 16'ncı kuruluş yılını gösteren fotoğraflar bulunuyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0