02.01.2018 16:12 | Son Güncelleme:
AA

AK Parti'li Çalık: Taşeronlara kadro veriyoruz, verdiğimiz sözleri tutuyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,  "Taşeronlara kadro veriyoruz, verdiğimiz sözleri tutuyoruz ama terör örgütlerine  taşeronluk yapanların önüne geçemiyoruz." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Akçadağ İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı  konuşmada, 2019'daki seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğancumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk cumhurbaşkanı  olarak seçeceklerini söyledi.

Ortadoğu'nun, ümmetin ve dünyanın zor bir dönemden, insanlık  sınavından geçtiğini aktaran Çalık, bu süreçte  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın liderliğiyle dünyaya insanlık dersi verdiklerini ifade etti.

"Mağdurun yanında olup zalimin, zulmün karşısında olmaya devam  edeceğiz." diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kudüs'te bizim endişelendiğimiz, düşündüğümüz dertlendiğimiz şeyler,  ümmetin, milletin ve tüm insanlığın derdi. Kudüs İslam ve insanlık davamızın ve  sevdamızın sembolü olmuş vaziyete. Ne acıdır ki tüm İslam alemi için bu denli  özel olan bu şehir maalesef ABD Başkanı Donald Trump'ın söylemiş olduğu sözle bir  kez daha acılarla yüz yüze gelmiştir. Kudüs Filistin'in başkentidir, bundan sonra  da öyle olacaktır ve öyle olaya devam edecektir. ABD'nin bu söylemlerine en güçlü  sesi ise Türkiye'nin lideri Cumhurbaşkanımız çıkardı."

Çalık, uluslararası güçlerin yanı sıra Türkiye içerisinde de  Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini istemeyenlerin olduğunu anlatarak, "Hala  uluslararası güçlere taşeronluk yapanlar var. Son Kanun Hükmünde Kararname (KHK)  ile taşeronlarımızı kadroya geçiriyoruz. Bugünden itibaren başvurular başladı.  Taşeronlara kadro veriyoruz, verdiğimiz sözleri tutuyoruz ama terör örgütlerine  taşeronluk yapanların önüne geçemiyoruz. Terör örgütlerine payandalık yapanların,  onlara sözcülük yapanların önüne geçemiyoruz." diye konuştu.

"Darbecilerle aynı safta yer aldılar"

Muhalefetin KHK'ye yönelik eleştirilerine dikkati çeken Öznur Çalık,  şunları kaydetti:

"KHK'de bu kadar olumlu şeyler olmasına rağmen, toplumun tüm  kesimlerine ilgilendiren konuları KHK ile çıkarmamıza rağmen takıldıkları mevzu  15 Temmuz. 15 Temmuz'da bu vatanı savunan insanımız, milletimizi korumak ve hukuk  önünde onlara gereken korumayı sağlamak adına bir KHK çıkarıyoruz ve ses ana  muhalefetten geliyor. Siz, FETÖ'cülerin ve FETÖ mensubu terör örgütlerinin  taşeronluğunu yapmaya devam edin. Terör örgütleri FETÖ, PKK, DEAŞ ile de  mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Bugün KHK düzenlenmesine karşı çıkarak  'demokrasi, adalet, hukuk' diye ortalığa dökülenler bu darbecilerin yanında yer  almış demektir. Bu darbecilerin yanında yer alanlara milletimiz gereken dersi  verecektir. 'Darbeye karşıyız, tankın önüne ilk biz çıkarız' diye dursunlar  onların tank çıktığında nereye kaçtıklarını hepimiz biliyoruz. Onlar apaçık  darbecilerle aynı safta yer aldılar. Kahraman milletimize hangi sıfatla  saldırdıklarını gördünüz. CHP milletvekilinin, milletimize söylediği cümleleri  ben buradan söylemekten hicap duyuyorum. Aynı sözlerine misliyle kendisine iade  ediyorum."

İlçedeki sosyal tesiste düzenlenen toplantıya, Büyükşehir Belediye  Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile çok sayıda partili  katıldı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0