GündemRSS
15.06.2013 - 18:33 | Son Güncelleme: 15.06.2013-18:32

Ak Parti'nin Ankara Mitingi İzle Ak Parti'nin Ankara Mitingi Başladı

Ak Parti'nin Ankara mitingi başladı.Ak Parti'nin Ankara mitingi canlı izle.Başbakan Erdoğan konuşma yapıyor.Başbakan canlı konuşması izle.Ak Parti'nin Ankara mitinginden özel görüntüler...

Sitene Ekle
Ak Parti'nin Ankara Mitingi İzle Ak Parti'nin Ankara Mitingi Başladı

Ak Parti'nin Ankara mitingi başladı.Ak Parti'nin Ankara mitingi canlı izle.Başbakan Erdoğan konuşma yapıyor.Başbakan canlı konuşması izle.Ak Parti'nin Ankara mitinginden özel görüntüler...

Almanya'ya, belki Amerika'ya bağlanacağız. Hepsini alınlarından öpüyor, hepsine teşekkür ediyorum. 
Bu manzarada kavga yok, yakıp yıkmak yok, bu manzarada gönül insanları var. Bu manzarada taş üstüne taş koymak isteyenlerin sevdası var. 
Türkiye'yi anlamak isteyenler gelsin Sincan'ı görsün. Milli iradeyi görmek isteyenler, sessiz yığınların sesini duymak isteyen Ankara'ya gelsin. 
Ya Rab sana hamd olsun. Bize bu birlik ve beraberlik şuuru içinde yoluna devam eden bir topluluğu bu millete nasip ettin.
Bunları öyle söylediniz ki, benim 3.5 yaşındaki torunum bile beni böyle uyandırıyor. "Dik dur eğilme, millet seninle" Bu millet partisi ne olursa olsun sahip çıkıyor. Demokrasiye, ülkesine, istikbaline sahip çıkıyor. 
Türkiye'nin aziz milleti, meselelere sadece gözüyle değil, kalp gözüyle bakar. 
Siz kurulan tuzağı, oynanan oyunu gördünüz. 
İşte bugün bu meydanda tek bir yürek olarak o haince saldırıları bozuyorsunuz
Bu aynı zamanda Mart 2014 yerel seçimleri kapmpanyasının ilk adımıdır. Bu anlayışla Türkiye'de hasreti çekilen birlik ve beraberliği tesis ettik. Türkiye'nin sokak sokak bölge bölge ayrılmasına birbirlerine düşman yapılmasına asla müsade etmeyeceğiz. Biz birlikte Türkiye'yiz. Kimse bu birliği zedelemeyecek. Hepsinin hevesleri kursaklarında kalacak. Öyle bir direnişimiz varki tüm direnişleri bastırır, tüm oyunları bozar hesapları alt üst ederiz. Biz susarak, Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler diye direniriz. 12 Eylül, 28 Şubat, 17 Nisan'ın karanlığını böyle aştık. Birileri gibi sokaklara dökülen, birileri gibi ellerine sapan alan, taş atan, ellerine tencere tavalarla komşusunu rahatsız edenlerden olmadık.
 
 
 
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
 
Sevgili Ankaralılar, sevgili kardeşlerim, aziz vatandaşlarım, çok değerli yol arkadaşlarım sizleri bu anlamlı farklı buluşmada en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Buradan Sincan’daki bu mahşeri buluşmanın içinden bütün Ankara’yı, Ankaralı kardeşlerimi tüm Türkiye’yi ve dünyayı yürekten selamlıyorum. Akyurt’a Altındağ’a, Ayaş’a, Bala’ya, Beypazarı’na, Çankaya’ya, Elmadağ’a, Etimesgut’a, Evren’e Gölbaşı’na selamlarımı gönderiyorum.
 
Belki buradan birazdan ABD’ye bağlanacağız, Gazze’de El Cezire futbol kulübünün tüm üyelerinin “Seni Seviyoruz Erdoğan” dedikleri için hepsine teşekkür ediyorum. İşte Türkiye manzarası bu, manzara bu. Bu manzarada kavga yok. Bu manzarada gürültü yok. Bu manzarada yakıp yıkmak yok. Bu manzarada gönül insanları var. Bu manzarada acaba bu ülkede, taş üstüne taş acaba nasıl koyarız diyenler var. İşte Türkiye’nin gerçek fotoğrafı bu. Türkiye’yi görmek isteyenler varsa gelsin Ankara Sincan’a burayı görsün.
 
Bunlar mı çevreci? Tencere, korna çalıp çevre kirliliği yaptılar. Bunların derdi başka. Çapulcudan çok rahatsız olmuşlar. Bunlara çapulcunun ne olduğunu TDK'dan okudum. Kamu düzenini bozmaya çalışmak suçtur.
Bu benim hakkımdır diyerek, bana zulmedemezsiniz. Belediye otobüslerini yakanlardan, insanların evlerine işyerlerine zarar verenlerden olmadık.
12 parti teşkilatımız yakıldı. Hani hak hukuk diyordunuz. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Bu işin kaynağı neresi göreceksiniz.
 
Bu iş dışarda ve içerde koordineli yürüdü. Bu ihanet şebekesini millet bilimesi lazım.
 
Kamu düzenini bozmaya çalışmak suçtur.
 
Bu benim hakkımdır diyerek, bana zulmedemezsiniz. Belediye otobüslerini yakanlardan, insanların evlerine işyerlerine zarar verenlerden olmadık.
 
12 parti teşkilatımız yakıldı. Hani hak hukuk diyordunuz. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Bu işin kaynağı neresi göreceksiniz.
 
Bu iş dışarda ve içerde koordineli yürüdü. Bu ihanet şebekesini millet bilimesi lazım. Biz insanların kılık kıyafatine bakanlardan, daha da ileri gidip onlara şiddet uygulayan alçaklardan olmadık. Başörtülü bir bayan eşini bekliyor ona taciz ediyorlar. 6 aylık çocuğunu orada yerde sürüyorlar. Sizin özgürlük anlayışınız bu mu? Bu nasıl insanlık.
 
İşte bu topluluk bugüne kadar bu oyuna düşmedi. Başı açığı da burada, başı örtülüsü de burada. Polisimize el uzattılar sabrettik, sabrediyoruz.
 
Polisimize, başörtülü kızlarımıza el uzattık sabrettik, sabrediyoruz. Eğitim haklarını ellerinden aldılar. Sabrettik, Camilerimizde içki içtiler, sabrediyorlar.
 
Sabahlara kadar azgınca küfrettiler. Şahsım da dahil olmak üzere. Sabrettik
 Bunların çoğu Gezi Parkı'nı bilmez. Ben temiz niyetle orada olan kardeşlerimi kabulleniyorum. Bunu anlıyorum da ortada birşey yokken birilerinin orada bulunmasını anlamıyorum.
 
Ortada başlanan bir şey yok. Ama iş daha ilk günden itibaren çevre duyarlılığından öte bir yere götürüldü. Gezi Parkı arkasında çok farklı oyunlar ortaya kondu. Ulusal medyanın bir kısmı asılsız haberler yayınladı. Uluslararası medya ikiyüzlülüğü sergiledi. Bazı siyasetçiler eylemcilere para vererek, bir meslek çatışması çıkarılması için her türlü girişimde bulundular.
 
Sokaklarda, caddelerde milletin edep ve adabıyla örtüşmeyen görüntüler yaşandı. Biz aynı görüntülerle mukabele etemedik.
 
Biz dualarımızla, emeğimizle, hukukla, sandıkla, demokrasi ile direniriz.
 
Bu millete 27 Mayıs'ta oynadılar. Onunu hesabını demokrasi ile sorduk. Bize bu oyunu 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta oynamaya kalktılar. Bu oynanan oyunun hesabını da 8 ay sonra sandıkta soracağız.
 
MİTİNGTEN NOTLAR
 
Alanın hakim noktasına büyük bir Türk bayrağı, Atatürk ile Başbakan Erdoğan'ın posterleri yan yana asıldı.
 
Alana bakan binalara asılan "Bırak Tencereyi Tavayı Gel Gör Ankara'daki Havayı", "The World İs Wathcing The Realities Now"," İnönü'yü Park Yapalım Adını Çarşı Koyalım", "Son Sözü Çapulcular değil Aziz Milletimiz Söyler", "Kur'an, Bayrak ve Vatan, İşte Adam Gibi Adam" ve "Oy'un Büyük Türkiyem" afişleri dikkati çekti.
 
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sunucusu Orhan Karakurt, miting öncesi Sincan alanındaki partileri coşturmak için konuştu.
 
Karakurt, Gezi eylemleri boyunca canlı yayın yaptığı için eleştirilen CNN International'a gönderme yaptı: Bayrakları sallayın CNN International görsün.Taksim alanında provokatörlük yapan arkadaşlara el sallayalım buradan. Biz Recep Tayyip Erdoğan ile yürümeye devam edeceğiz. Ankara duysun, Taksim duysun, tüm Türkiye duysun. Yanıbaşımızda Suriye’de yüzbinlerce insan ölürken, Taksim Meydanı'nda 9 saat savaş muhabirleriyle canlı yayın yapanlar duysun. 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Birinci Dünya Savaşı hangi yıl başlamıştır?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.