Tekirdağ

Yerel Haber
22 Mart 2014 - 13:00

AK PARTİ'NİN TEKİRDAĞ ADAYLARINDAN ROMAN VATANDAŞLARA ZİYARET

IHA

AK Parti'nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel ve Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Aygün, Aydoğdu mahallesinde yaşayan Roman vatandaşları ziyaret etti.
Aydoğdu mahallesi Beşyol mevkiinde davullar ve klarnetler ile coşkulu bir şekilde karşılanan Yel ve Aygün, Aydoğdu mahallesinde yaşayan vatandaşları selamladı. Aydoğdu mahallesinde bir kahvehanenin önünü miting alanına çeviren Aydoğdu mahallesi sakinlerinin organizasyonuna AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Türkan Dağoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Aygün ve çok sayıda vatandaş katıldı.
"ŞÜKÜR NAMAZI İÇİN ABDESTLERİNİZİ ŞİMDİDEN ALIN”
Aydoğdu mahallesinde miting gibi bir ortamda vatandaşlara seslenen AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Yel, 30 Mart seçimlerine az bir süre kaldığını anımsatarak, 30 Mart'ın ardından şükür namazı kılacaklarını kaydetti.
'Daima Millet Daima Hizmet' dediklerini vurgulayan Yel, "Sizler bizim canımsınız. Allah şahidimdir ki sizleri çok seviyorum ve bu sevgimiz hizmete dönecektir. Hep beraber sel olup gideceğiz yel olup döneceğiz. Aydoğdu mahallemize adaylığımızın açıklandığı günün ertesi gün gelmiştik bir söz vermiştik. İnşallah 30 Mart da zaferi kazandığımızda hep birlikte Özgürler Camiinde şükür namazı kılacağız. Biz kesinlikle taşeron işçilerimiz ile çalışmaya devam edeceğiz. Hem belediye imkanlarından yararlanacağız hem de özel sektörden yararlanacağız. En büyük güvencemiz sizlersiniz. Sizler ile beraber bu yola çıktık ve bizleri asla yalnız bırakmadınız" diye konuştu.
Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Aygün ise hizmetin sözle değil icraatla olduğunu söyledi. Belediye başkan adayları, milletvekilleri ve teşkilat ile yollara düştüklerini ve destek beklediklerini kaydeden Aygün, "Bu kardeşlerinizi biliyorsunuz bu kardeşleriniz sizlerle beraber yürüdü. Bakın az önce mehteran vardı. Bizleri karşıladılar hüzünlendim,yürüdük hüzünlendim,çaldılar hüzünlendim Başta Memiş kardeşim olmak üzere biz bu mehteranı beraber kurduk ve tarihi Tekirdağ ile tanıştırdık.Tekirdağ’da mehteran ilk defa bizim dönemimizde kuruldu ve Aydoğdu mahallesinden çıktı. Yetmedi çocuk mehteranı da kurduk, genç kardeşlerimizi, çocuk kardeşlerimizi geleceğe hazırlamak için. Bizim gençlik merkezlerimizi de kapattılar, cenaze hizmetleri ücretsizdi onu da kaldırdılar, ambulans hizmetleri ücretsizdi onu da kaldırdılar. Değerli dostlar hizmet sözle olmuyor icraatla oluyor. Biz göreve geldiğimiz zamanki Tekirdağ’ı bir hatırlayın ve 5 yılda yapmış olduğumuz hizmetlerden sonra Tekirdağ’ı bir hatırlayın. İnşallah başta büyükşehir belediye başkan adayımız olmak üzere milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla yeniden daha fazla hizmet etmek için yollara düştük sizlerin desteklerini bekliyoruz. Değerli Arkadaşlar hatırlıyor musunuz 2009 yılında buraya gelip demişlerdi ki Ahmet Aygüne oy verirseniz evinizi başınıza yıkacak ne oldu. Sizleri bir şekilde yanılttılar. 5 sene içerisinde ne oldu" dedi.
"DAHA FAZLA YATIRIM YAPIP DAHA FAZLA İŞ ÜRETECEĞİZ"
Tekirdağ'da daha fazla yatırım yapıp, daha fazla iş üreteceklerini dile getiren Aygün, şehre hizmet etmek için ne gerekiyorsa onu yapacaklarını ifade etti. Çok sayıda hizmeti şehre kazandırdıklarını belirten Aygün, "Yine çok çalışarak yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Artık köylere de Süleymanpaşa ve büyükşehir hizmet edecek ve hizmet alanımız genişliyor. Belediye personeli ile hangi işlere yetişeceksiniz. Ayrıca taşeron çalışan insanlar ne yapacak. Bakın taşeron işçi çalıştırmak suç değil, ayıp değil, kötü değil. Önemli olan taşeron işçi çalıştırıyorsan onun hakkını vermen gerekiyor. Önemli olan budur. Taşeron işçi çalıştıracağım, hakkını da fazla fazla vereceğiz" ifadelerini kaydetti.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

18°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.