Manisa

Yerel Haber
27 Ekim 2015 - 09:09

AK PARTİLİ BAYBATUR MANİSA’NIN SON SEÇİM ANKETİNİ AÇIKLADI

IHA

AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, "Manisa’da 7 Haziran seçimlerinde 5’inci milletvekilini çıkarmak hayaldi. Fakat şu an 1 Kasım seçimlerinde 5. milletvekilini çıkarmak hedef haline gelmiştir" dedi.
AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa İl Başkanlığı binasında İHA muhabirlerine özel açıklama yaptı. 7 Haziran seçimleriyle 1 Kasım seçimleri arasında ne gibi farkların olduğuyla ilgili soru üzerine Baybatur, seçimlerin AK Parti lehine farklılıklar göstereceğini belirterek, "Farklılıklar şunlar; birincisi 1 Kasım seçimleri özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ’Koalisyon kuralım’ teklifine ’Hayır’ demesinin olumsuz etkilerini görüyoruz" dedi. HDP’nin seçimden sonraki tavrı, 80 milletvekili olmasına rağmen diyalog, siyaset zemininde problemlerin çözülmesinin dışına çıkarak tekrar PKK’yla beraber, silahlı bir şekilde polisimize, askerimize yapılan saldırılar neticesinde HDP’ye oy vermiş güneydoğulu kardeşlerimiz açık bir şekilde tepki ifade ediyor" dedi.
"SANAYİCİ VE ESNAF İSTİKRAR İSTİYOR"
Sanayici ve esnaf gibi kesimlerin istikrar istediğini anlatan Baybatur, şunları söyledi: "Sanayici, esnaf, parayla ilgilenen kesim diyelim tabiri caizse, istikrarsızlıktan dolayı sıkıntıya girdikleri çok açık bir şekilde ifade ediyorlar. Bu ülkenin kesinlikle istikrara kavuşması gerektiğini ve tek başına iktidara gelebilecek olan partinin de en yakın partinin AK Parti olduğu için AK Parti’ye destek vereceklerini söylüyorlar. Bu CHP ya da MHP olmuş olsaydı tek başına iktidara gelebilecek, belki onlar düşünülebilirdi. Ama CHP ve MHP’nin ne böyle bir hedefi ne de böyle bir vizyonu olmadığı için AK Parti’nin bu noktada belirleyici politikaları olduğu için insanımızın özellikle sanayici ve esnafın AK Parti’ye yönelişi var" diye konuştu. "Diğer partiler yıldızları vaat etti, biz yaptıklarımızı anlattık" diyen Baybatur, şunları söyledi: "Bu dönemde emeklilere Temmuz ayından geçerli olmak üzere bin 200 lira aylık zam yapacağımızı söyledik. Fakat bu konularda çiftçiyle alakalı, esnafla alakalı, gençlikle alakalı, emeklilerle alakalı noktalar da biz de biraz anlatmakta proje sunmakta biraz yetersiz kaldığımızı görerek şimdi seçim beyannamesinde sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da tebliğ ettiği üzere halk tarafından muazzam bir şekilde karşılandı. Çünkü diğer partilerin bu sözlerine çok fazla inanmıyorlar. AK Parti bunu söylediyse kesinlikle inanıyorlar. Örnek olarak söyleyeyim asgari ücreti bin 300 lira yapacağımızı ilan ettik. Şu an itibaren bütün herkes ’Evet asgari ücret bin 300 lira oldu’ mantığıyla bakıyorlar"
SON SEÇİM ANKETİNİ AÇIKLADI
Son seçim anketleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Partili Baybatur, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim il başkanlığımızın yaptığı çalışmayla beraber biz kendimiz sahada en güzel anketi yapıyoruz. Tüm adaylarımızla beraber bütün ilçeleri ziyaret ettim. Toplumun bütün kesimleriyle temas halindeyim. Manisa özeli için; 7 Haziran seçimlerinde 5’inci milletvekilini çıkarmak hayaldi. Fakat şu an 1 Kasım seçimlerinde 5. milletvekilini çıkarmak hedef haline gelmiştir. Şu an havamız Manisa’da 5 milletvekili çıkacak şekilde olduğunu görüyorum. 7 Haziran’a kadar kat kat fark var. İnsanımız, vatandaşımız, toplum AK Parti’nin burada 5 milletvekili çıkaracağını çarşı pazar bangır bangır bağırıyor. Bizim anketimiz burada en aşağı 5 milletvekili çıkaracağımız yönünde."

ManisaYerel Seçim Sonuçları

Manisa Hava Durumu

9°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.