Ege

18.06.2017 - 04:56 | Son Güncelleme: 18.06.2017-4:58

AK Partili Kalkan, statlar için tarih verdi

İzmir Milletvekili Necip Kalkan, yapımına başlanacak statların ihalelerinin tamamlandığını belirtti “Göztepe ve Karşıyaka 700 gün içinde bitirilecek. Alsancak Stadı’nın inşaat süresi de 550 gün” dedi

Sitene Ekle

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, İzmir’de yapılan statlarla ilgili olarak muhalefetten gelen, “Hiçbir şey yapmıyorsunuz, ne oldu? Söylediğiniz sözü tutmuyorsunuz” yönündeki eleştirileri yanıtladı. Kalkan, ihalelerin tamamlandığını İzmirlilerin en kısa zamanda statlarına kavuşacağını müjdeledi. Göztepe Stadı’nın TOKİ tarafından ihalesinin yapıldığını hatırlatan Kalkan, “Yapım süreci 700 gün sürecek. 20 bin 35 kişilik Göztepe stadımız hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

Karşıyaka Stadı ihalesinin de yapıldığını müjdeleyen Kalkan, “15 bin kişilik Karşıyaka Stadı, o da 700 gün içinde bitecek. Karşıyaka’da ihaleyi daha önce yapmıştık ancak mülkiyet sorunu nedeniyle Büyükşehir dava açmıştı. Şimdi ihaleyi tamamladık” ifadesini kullandı. 

Yapımına temmuzda başlanıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, 28 Nisan’da yapılan yenileme ihalesini 54 milyon 880 bin TL bedelle kazanan Metro İnşaat’la sözleşme imzalandığını belirten  Kalkan, “Çalışmaların Temmuz ayında başlanması bekleniyor. İnşaat süresi 550 gün” dedi.


Cool Kadın albümü hangi sanatçımıza aittir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX