İstanbul

Yerel Haber
07 Mayıs 2015 - 21:17

AK PARTİLİ KANDEMİR: “AK PARTİDE GENÇLERİMİZ YEDEK DEĞİL OYUN KURUCUDUR”

IHA

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Erkan Kandemir, AK Parti’de, gençlerin yedek kulübesinde bekleyen oyuncular değil, aksine orta sahanın merkezinde yer alan oyun kurucular olarak görüldüğünü söyledi.
AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Erkan Kandemir, seçim çalışmaları kapsamında Küçükçekmece’de gençlerle bir araya geldi. Gençlerle sohbet eden Kandemir taleplerini de not defterine yazmayı ihmal etmedi. Seçim çalışmalarının oldukça yoğun geçtiğini belirten Kandemir, “Şuanda genç arkadaşlarımızla beraberiz. AK Parti aynı zamanda gençlerinde partisidir. Türkiye’nin geleceğini tartıştık, konuştuk. Gençlerin tarihin bir öznesi olacaklarını hep beraber müşahede ettik. Onlarda müthiş bir heyecan var. Sahada da olağanüstü güzel bir çalışma var. Küçükçekmece önemli bölgelerimizden bir tanesidir. Bizim gençlik kollarımız, kadın kollarımız, mahalle teşkilatlarımız birçok organizasyon yaptı. Biz de iştirak ediyoruz. Bu organizasyonlarda da gençlere gençlerle, kadınlarla esnaflarla kısacası halkın her kesimi ile bir araya geliyoruz. Her defasında AK Parti bu toplumun bütün kılcal damarlarına yayıldığını görüyoruz. AK Parti halkımızın söylemiyle bu coğrafyanın ümididir. Biz bunu her attığımız adımda, her dokunduğumuz insanda, her sıktığımız elde, her göz göze geldiğimiz vatandaşımızda görüyoruz. Bu da bize aslında sorumluluğumuzu bir kere daha hatırlatıyor. AK Parti Türkiye’nin partisidir. Bütün insanların partisidir. Şimdi Türkiye’nin partisi olmanın ötesinde aslında bu coğrafyanın vicdanı, bu coğrafyanın partisi haline gelmiştir” dedi.
AK Parti’nin gençleri merkezinde tuttuğu bir partidir Kandemir, “AK Parti’de gençler öznedir. Gençler sadece vitrinde malzeme olarak tutmuyor. Bizim için gençler bugündür aynı zamanda da yarındır. Gençler sorumluluk aldılar, alamaya da devam edecekler. Çok güzel örneklerimiz var. Hepimizin bildiği gibi Ali Babacan 33 yaşında ekonomiden sorumlu bakan olmuştu. Türkiye’nin en temel problemi ekonomiyken Türkiye’nin en genç bakanı, en genç milletvekili o gün hepimizin bildiği gibi ekonomiden sorumlu bakan olmuştu. Şimdi bir söylemimiz daha var. Biz diyoruz ki seçme ve seçilme yaşı aynı olmalı. İnsan 18 yaşında seçme yeterliliğine sahipse, aslında seçilme yeterliliğine de sahiptir. Gençlerimiz bunu çok iyi görüyorlar. Gençleri siz sadece söylemde ya da vitrinde süs olarak kullanacaksanız gençler bunu hissediyorlar. AK Parti böyle bir parti değil. AK Parti’de bu işin ana omurgasını gerçekten bu işi yürüten, gönlünü koyan, mücadeleyi veren insanların gençler olduğunu müşahede ediyorlar. Biz gençleri, yedek kulübesinde bekleyen bir oyuncu değil, forvette ve orta sahada oyun kurucusu olarak gören bir partiyiz. Gençlerimiz de bunu görüyorlar” dedi.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

12°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.