Kars

Yerel Haber
25 Kasım 2016 - 17:07

Ak Partili Selim Belediyesi Projelerini Tek Tek Hayata Geçiriyor

IHA

AK Partili Selim Belediyesi ilçede hayata geçirdiği projelerle vatandaşları memnun etmeye devam ediyor.
Selim Belediyesi’nin ‘Atom Karınca’ lakaplı Belediye Başkanı Coşkun Altun, başta alt yapı ve sıcak asfalt olmak üzere birçok başarıya imza attı.
Küçük bir ilçede yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Başkan Coşkun Altun, görevi devraldıkları 2014 yılından 2016 yılına kadar birçok proje başlattıklarını ve bu projelerinin çoğunluğunun 2017 yılında tamamlanarak Selimlilerin hizmetine gireceğini söyledi.
“İçme suyu şebekesinin yüzde 90’ı tamamlandı”
Sabah erken saatlerde ilçe merkezinde gezerek yapılan çalışmaları yerinde gören ve çalışmaları yakından takip eden AK Partili Belediye Başkanı Coşkun Altun, “Tabi belediye olarak 2014’ten 2016’ya kadar güzel işler yaptık. Küçük bir belediyenin yapamayacağı belki şartlar dahilin de, belki zorlanabilecekleri işlerde, biz Selim Belediyesi olarak gerçekten güzel projelere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Bu konuda halkımız bize güvensin. Bizim 2015’ten 2016’ya devam eden projelerimiz vardı. Ve bu sene projelerimizi minimize etmeye çalıştık. Allah’a hamd olsun bu yıl içme suyumuzun yüzde 90’nını İller Bankası ile birlikte yürüttüğümüz içme suyumuzu yüzde 90’a kadar bitirdik ve vatandaşlarımızın su sıkıntılarını büyük ölçüde çözdük. İçme suyu şebekesinin şuan itibariyle yüzde 90’ı tamamlandı. İnşallah 2017 yılı içerisinde tam anlamıyla bitirerek vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermiş olacağız” dedi.
“Popülist politika yapmadan, iş yapmaya gayret ediyoruz”
Selim Belediyesi olarak öncelikle vatandaş odaklı çalışmaya gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızın sıkıntıları nelerdir. Önceliklerimiz nelerdir? Diyerek önümüze bir yol haritası çizdik ve bu yol haritasında ilçemizin öncelikleriyle uğraştık diyen Başkan Coşkun Altun, “ Yani popülist politika yapmadan, iş yapmaya gayret ediyoruz. Bu çerçeve de bu yıl temelini attığımız Selim Kültür Merkezi, Beykoz Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız güzel bir Kültür Merkezi ve Belediye Hizmet Binası yapıyoruz. 1’nci katını bitirdik, temelini attık. Tabi mevsim şartlarından dolayı yarıda bıraktık. İnşallah 2017 Temmuz ayı itibariyle yeni belediye binamıza Allah izin verirse gireceğiz. Bu 2016 yılında yaptığımız en güzel projelerden bir tanesidir. Serhat Kalkınma Ajansı ve Belediyemizin ortaklaşa yaptığı Kapalı Semt Pazarı’nı bu yıl bitirdik. Vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Hem kapalı semt pazarı olarak faaliyet gösterecek. Hem de biliyorsunuz kış şartları burada çok ağır geçiyor. Akşamları da vatandaşlarımızın araçlarını koyabilecekleri kapalı otopark olarak vatandaşlarımızın hizmetine vermeye başladık” şeklinde konuştu.
“Bisiklet ve Yürüyüş Yolu ile Kapalı Hayvan Pazarı Projemizi hayata geçirdik”
Selim’de bir bisiklet ve yürüyüş yolu ve Kapalı Hayvan Pazarı yapacağız”
Selimliler en güzel hizmetlere layık olduğunu ifade eden AK Partili Belediye Başkanı Coşkun Altın, “Belediye olarak güzel projelerimiz var. Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projemiz vardı. Başladık Selim’in girişinde bir deremiz var Kekeş Deresi ve Katranlı Çayı’nın birleştiği noktada yaklaşık 7 kilometre dere kenarını güzel bir proje ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi olarak Serhat Kalkınma Ajansı’na sunduk. Kabul edildi, temelini attık, başladık 2017’nin ortasında bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sokacağız. Bu bölgenin hayvancılık bölgesi olması hesabıyla Hayvan Pazarlarımızın daha hijyenik, daha düzgün, alıcıyla satıcının rahatlıkla buluşabileceği güzel bir meydanımız var. Hayvan Pazarımızın üzerine kapatacağız. Hayvan Pazarı’nın üzerinin kapatılması projesini de AKAP Projesi kapsamında Tarım İl Müdürlüğü ve AB Hibe programı ile beraber bu işi yürüttük ve yer teslimi yapıldı, tabelalarını astılar. Yine 2017’de inşaatımıza başlayacağız” şeklinde konuştu.
Öte yandan Selim Belediyesi tarafından ilçe de alt yapı, sıcak asfalt, parke taş yol ve kaldırım çalışmalarının yüzde 90’ı tamamlandı. Selim Kültür Merkezi ve Modern Belediye Hizmet Binası’nın yapımı 2017’de tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.
Başkan Coşkun Altun, Selim’deki projelerin hayata geçirilmesinde katkıları olan başta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan olmak üzere herkesi teşekkür etti.

KarsYerel Seçim Sonuçları

Kars Hava Durumu

7°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.