Ankara

Yerel Haber
17 Haziran 2014 - 20:03

AK PARTİLİ ÜNAL, YEMEN VE HİNDİSTAN’DAN GELEN ÖĞRETİM ÜYELERİNE MECLİS’İ GEZDİRDİ

IHA

AK Parti Ordu Milletvekili Fatihhan Ünal, Yemen ve Hindistan’dan gelen öğretim üyelerine TBMM’yi gezdirdi.
Türkiye’de İslami yönden hizmetlerle yapan kurumları ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Hindistan Markazu Ssaquafathi Ssunniyya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Muhammed Abdil Hakim ile Yemen Taaz Üniversitesi Öğretim Üyesi Necip Ali Essedi, Türkiye’de yaşanan olumlu gelişmeleri öğrencilerine aktarmak üzere AK Parti Ordu Milletvekili Fatihhan Ünal’dan bilgi aldı. Yemen ve Hindistan’ın Türkiye’de yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden Fatihhan Ünal, “Türkiye’de okutulan yabancı öğrencilerin sayısının artmasını ve Türkiye şartlarında eğitim almalarını istiyorlar. Kendi ülkelerine bizi davet edip, dostluğumuzun daha fazla gelişmesini istiyorlar. Bizde imkan dahilinde ziyaret edeceğiz. Meclis ile ilgili merak ettikleri konuları kendilerine anlattım. Kendi ülkelerine gittiklerinde öğrencilerine bilgi aktaracaklar. Türkiye’yi yakından takip ediyorlar, gelişmeleri yakından takip ediyorlar” dedi.
Yemenli ve Hindistanlı öğretim üyeleri, Meclis Genel Kurul çalışmalarını Fatihhan Ünal eşliğinde bir müddet takip etti. Ünal, yabancı konuklara Genel Kurul çalışmalarını anlattı.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

2°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.