İstanbul

Yerel Haber
18 Ocak 2016 - 16:36

AKADEMİSYENLER TERÖRE KARŞI

IHA

Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği (ÜNDER), yaptığı açıklamada, "Biz, milletimizin hizmetinde akademisyenler olarak, bu coğrafyada yaşamanın bedeli olduğunun farkındayız. Evet bu aziz millet, milletin selameti ve sulhu için asırlarca bedel ödedi, gerektiğinde ödemeye devam edecektir. Asırlardır bu millet, huzuru ve asayişi tercih etmiştir, etmeye devam edecektir" dedi.
Teröre karşı olduklarını belirten akademisyenler "daha nitelikli bilimsel makaleler ortaya koyacak, daha etkili buluşlara imza atacak ve ülkemizin teknik ve bilimsel kapasitesini daha hızlı geliştirerek teröre yanıt vereceklerini" bildirdi. Nice Nobel ödüllerini ülkemize kazandıracak ve nice teknolojik altyapısı güçlü markaların ülkemize kazandırılmasına hizmet edeceklerini belirten akademisyenler adına yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Her alanda kalkınma gösteren ülkemizin önünü kesmeye yönelik olarak bulundurulan ve bu günde hiçbir sınır tanımadan kullanılan terör örgütleri, hızımızı kesmek bilimsel ve teknolojik kalkınmamızı yavaşlatmaya asla muktedir olamayacaktır. Şuan PKK başta olmak üzere  tüm terör gruplarına  ve destekçilerine karşı yürütülen operasyonları sonuna kadar desteklemekteyiz. Terörden kaynaklanan yaşanan sorunların giderilmesi ve halkın yaralarının sarılması için üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olduğumuzu bildiririz.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

8°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.