Şanlıurfa

Yerel Haber
21 Ekim 2017 - 12:39

Akçakale'de Yeşil Alan Seferberliği

IHA

Akçakale’de halkın dinlenme ve çocukların keyifle zaman geçirecekleri oyun alanları ile yeşil alanlar artırılıyor.
Akçakale Belediyesi, Yenişehir mahallesinde yeni devasa bir parkın yapımına başladı. 4 bin 600 metrekare alanı kaplayacak parkta, fitness yapmak için spor aletleri, çocukların keyifle oynayacakları oyun grupları, halkın dinlenip yorgunluk atacağı oturma grupları yer alacak. Belediye ekipleri, parkın yapımı için büyük uğraş veriyor. Yenişehir mahalle muhtarı Ahmet Toygar, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a mahalleye yeşil bir alan kazandırmasından dolayı teşekkür etti. Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Ercan, yeni parkla birlikte ilçedeki park sayısının 37’ye ulaştığını söyledi. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçede, vatandaşların rahat etmesini sağlayacak ortamlar oluşturmayı amaçladıklarını anlatan Ercan, “İyi bir ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmasıyla; görenlerin hayran olacağı yeni bir park daha yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
“Yeşil örtüyü büyüteceğiz”
Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise ilçedeki yeşil alanları her geçen gün artırmayı hedeflediklerini söyledi. Belediyenin imkanları dahilinde iyi ve güzel çalışmalara imza attığını kaydeden Ayhan, “İnsanların dinlenebilecekleri, vakit geçirebilecekleri alanlar oluştururken herkesi düşünmek zorundayız. Çocuklardan gençlere, ev hanımlarından çalışanlara keyifli ortamlar oluşturmak istiyoruz. Hayata geçirilen her yeni park aslında hepimiz için büyük anlam ifade ediyor. Akçakale’nin yeşil örtüsünü artırıp oksijen alanlarını büyütmek istiyoruz” diye konuştu.

ŞanlıurfaYerel Seçim Sonuçları

Şanlıurfa Hava Durumu

9°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.