Akhisar Arena için yeni ihale

Akhisar Belediye Başkanı Hızlı, "Bir aksilik olmazsa inşallah 10 ya da 15 gün içerisinde yeni ihaleyi yapmayı düşünüyoruz" dedi.

MANİSA (AA)
31 Mart 2016 - 15:50 | Son Güncelleme: 31.03.2016 - 15:53 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Süper Lig » Anadolu Kulüpleri » Akhisar Arena için yeni ihale
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Arena'nın  inşaatıyla ilgili müteahhit firmanın aldığı yürütmeyi durdurma kararını  kaldırdıklarını ve yeni ihale için çalışmaların başlatıldığını bildirdi.
 
Hızlı, Zeynelzade Kütüphanesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada,  2014 yılında temeli atılan ve Akhisar Belediyespor'un maçlarını oynayacağı  Akhisar Arena'nın inşaatına ilişkin bilgiler verdi.
 
Mevcut firma ile ihaleyi feshettiklerini kaydeden Hızlı, "Hem Akhisar  Belediyesini hem de yüklenici firmayı sıkıntıya sokmamak için daha öncesinde  detaylı bir açıklama yapmadık. Ancak bazı sıkıntılar yaşandı, biz de ihaleyi  feshettik." dedi.
 
Hızlı, mahkemenin kararı ile tasfiye sürecinin devam ettiğini  belirterek, "Şu anda hem bizim hemde yüklenici firmanın yasal hakları söz konusu  olduğu için bu konu ile ilgili yorum yapmak doğru değil. Ancak müteahhit firma  mahkeme aracılığı ile yürütmeyi durdurma kararı almıştı. Bizler de gerekli  mercilere itirazlarımızı yaparak bu kararı kaldırdık. Onlar bir hamle yaptı biz  de karşılık verdik. Yeni bir ihale yapılması için herhangi bir sorunumuz kalmadı.  Bununla ilgili görevli arkadaşlarımızın teknik araştırmaları devam ediyor.  Hatta  şu ana kadar yapılan bölümün kesin hesapları çıkartıldı." diye konuştu.
 
Yeni ihale sürecine değinen Hızlı, şunları söyledi: "Bu tür konularda bir süre öngörmek yanlış olur. Dolayısıyla bir  aksilik olmaz ise inşallah 10 ya da 15 gün içerisinde yeni ihaleyi yapmayı  düşünüyoruz. Şu an için buna engel olabilecek kronik bir sıkıntımız yok. Yasal ve  ekonomik anlamda her şey hazır. Artık süreç kendi mecrasında işleyecek."
 
Taraftarların kendi statlarında maç yapılmasını istediklerine dikkati  çeken Hızlı, "Manisa'da oynanan her maç öncesi ve sonrası oraya gelen bütün  taraftarımızın sağ salim evlerine dönmeleri için dua ediyorum. Taraftarlarımızın  kendi statlarında maç izlemek istemeleri kadar doğal hiçbir şey olamaz. Bu  şehirde 4 yıldır Süper Lig'de mücadele eden başarılı bir takımımız var. En büyük  arzumuz maçlarımızı Akhisar'da oynamaktır." ifadelerini kullandı.
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
  • Watford-Southampton21:45
  • Tottenham-Brighton21:45
  • Huesca-Eibar20:30
  • Valladolid-Girona21:30
  • Alaves-FC Barcelona22:30
  • De Graafschap-Emmen19:30
  • Heerenveen-Venlo20:45
  • AZ Alkmaar-Heracles20:45
  • Ajax-Vitesse21:45
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX