Gündem
26.05.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 26.05.2013-2:30

Akil protestosunda protesto

Akil İnsanlar Ege heyeti, Muğla Akyaka’da da protestolarla karşılandı. Ancak heyeti protesto etmek için beldede toplanan Türkiye Gençlik Birliği ve Hak ve Eşitlikler Partisi üyesi gruplar, kortejde kimin önde yürüyeceği konusunda anlaşamayınca protesto yürüyüşü yarıda kaldı.

Sitene Ekle

ARİF BALKAN Muğla

Avni Özgürel, Fuat Keyman, Hasan Karakaya, Fadime Özkan, Fehmi Koru ve Baskın Oran’dan oluşan Akil İnsanlar Ege heyeti, dün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde akademisyen ve öğrenci temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantının ardından Akyaka beldesine geçen heyet, protestolarla karşılandı. Aralarında İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve Hak ve Eşitlikler Partisi temsilcilerinin de bulunduğu grup önce heyetin toplantı yaptığı otele girmek istedi. Yaklaşık 250 kişilik grubu Jandarma geri çevirdi. Bunun üzerine belde sokaklarında protesto yürüyüşü yapmaya karar veren protestocu grup, bir süre sloganlar eşliğinde yürüdü. Ancak kalabalık, kortejde hangi grubun önden yürüyeceği konusunda anlaşamayınca yürüyüş yarım kaldı. Hak ve Eşitlikler Partisi bayrakları taşıyan bir grupla, Türkiye Gençlik Birliği üyeleri arasında yaşanan tartışmanın ardından eylemin sona erdiği açıklaması yapılarak kalabalık dağıldı.


Etiketler:
Bilgi YarışmasıSemih Saygıner hangisi ile uğraşmaktadır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.