Ege

12.09.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 12.09.2018-1:30

Akıllı tahtalar ne oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Fatih Projesi’ kapsamında sınıflara kurduğu ‘Akıllı Tahta’ların, internet bağlantısı olmadığı için 4 yıldır çalışmadığını belirten CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, konuyla ilgili soru önergesi verdi.

Sitene Ekle

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Fatih Projesi’ kapsamında sınıflara kurduğu ‘Akıllı Tahta’ların, internet bağlantısı olmadığı için 4 yıldır çalışmadığını belirten CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, konuyla ilgili soru önergesi verdi. Bayır’ın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un cevaplandırmasını istediği sorular şunlar oldu:

Sürecek mi?

4 yıllık süreçte kaç adet akıllı tahta okullara verildi? Akıllı tahtalara ne kadar ödeme yapıldı? Akıllı tahtanın verilip, internetin bağlanmadığı okul sayısı kaçtır? İnterneti bağlı olmayan okullara, hangi gerekçe ile internet bağlanmamıştır? İnterneti olmayan okullarla ilgili bir çalışma gerçekleştirilecek midir? Fatih projesi devam edecek midir? Proje devam edecekse, aksaklıkların giderilmesi ile ne gibi çalışmalar yapılmaktadır? Proje deki aksaklıklar nedeniyle başlatılan bir soruşturma var mıdır? Varsa sorumlular hakkında işlem uygulanmış mıdır? Devletin, Fatih Projesi ile ilgili maddi açıdan bir zararı oluşmuş mudur?


Sinemaya da uyarlanan "Gazap Üzümleri" adlı romanın ünlü Amerikalı yazarı kimdir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.