Siyaset
29.10.2011 - 21:43 | Son Güncelleme: 29.10.2011-21:43

AKP Ordu Milletvekili hayatını kaybetti

Meclis'ten çıktıktan sonra evine giderken yolda kalp krizi geçiren Ak Parti Ordu milletvekili Ordu Çakır vefat etti. Çakır'ın Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

Sitene Ekle

ANKARA / DHA

Başbakan Erdoğan hastanede bilgi aldı
         Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çakır’ın vefat haberi üzerine hastaneye geldi.
         Erdoğan, hastanede bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve yetkilerinden bilgi aldı.
         Hastanede yaklaşık 1 saat kalan Erdoğan, daha sonra buradan ayrıldı.
        
Harun Çakır’ın öz geçmişi
         1954 yılında Ordu’da doğan Harun Çakır, ilk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladıktan sonra 1977 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden mezun oldu.


         İş hayatına 1978 yılında Ankara’da Türk Standardları Enstitüsü’nde uzman olarak başlayan Çakır, aynı kurumda sırasıyla Yayın ve Tanıtma Müdürü (1980-1987), Tüketicinin Korunması Müdürü (1987-1989), Standard Hazırlama Dairesi Başkanı (1989-1991), Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı (1991-2005), Ar-Ge Merkezi Başkanlığı ve İzleme Dairesi Başkanlığı (2006-2011) görevlerinde bulundu.         Standardizasyon, belgelendirme, tüketici hakları, Avrupa Birliği ile uyum konularında çeşitli toplantılarda tebliğler sunan ve bu konularda birçok dergide yazıları yayınlanan Çakır’ın lise ve dengi okullarda ders kitabı olarak okutulan Standardizasyon ve Kalite isimli ders kitapları yayınlandı.
         Uzun yıllar Ankara’da faaliyet gösteren Ordu’yu tanıtan derneklerde çeşitli görevlerde bulunan Harun Çakır, Başkent Ordulular Derneğinin başkanlığını da yürüttü.
         Evli ve iki çocuk babası Harun Çakır, İngilizce biliyordu.
 


Etiketler:
Bilgi Yarışması"Çakıl Taşları" adlı şarkısıyla kendinden söz ettiren rock sanatçısı, kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Tango kaç kişilik bir danstır?
A
1
B
4
C
2
D
3

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX