31.07.2008 01:42 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

AKP rahatladı, ileriye bakacak

AKP temsilcileri, Anayasa Mahkemesi’nin kapatma kararı vermemesini memnuniyetle karşılarken, bundan sonra Türkiye’nin geleceğiyle ilgili konularla ilgileneceklerini söyledi.

AKP’lilerin Anayasa Mahkemesi’nin kararına tepkileri şöyle:
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay: Milletçe sevinmemize neden olabilecek bir karar oldu. Türkiye’nin demokratik gelişmesi açısından önemli ve olumlu bir karar olduğunu düşünüyorum. Demokratik süreçte bir kaos etkisi yaratmayacak bir formül bulunmuş olması önemli. Elbette, herkesin bu süreçte çıkaracağı sonuçlar olmalı.
Devlet Bakanı Mehmet Aydın: Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Binbir türlü işimiz var. Enerjimizi onlara harcamamız lazım. Bundan sonra enerjimizi kalkınma hamlesine harcamamız, eksikliklerimi gidermemiz lazım.
Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu: Sağduyulu bir karar çıktı.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Türk demokrasisine hayırlı olsun.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik: Kararın, Türk demokrasisi açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum. Durmak yok, yola devam.
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin: Bu kararı bekliyordum.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen: Kararı, Türk demokrasisi açısından çok iyi şekilde değerlendiriyorum.
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan: Herkese ‘oh’ dedirten bir karar. Ekonominin de, Türkiye’nin de önünü açacak kararlar bunlar. Ama tamamı reddedilseydi çok iyi olurdu. Çünkü, AKP ne kapatılmayı hak ediyor ne de laiklik karşıtı bir suçlamayı hak ediyor. n

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerAnayasa