Eskişehir

Yerel Haber
22 Haziran 2018 - 17:20

Akü İhtiyacı Hemen Giderildi

IHA

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, engelli vatandaşlardan gelen isteklere anında ilgi gösterirken bunları emir telakki ettiğini belirtti.
Bozkurt son olarak, pazar esnafı ve vatandaşları ziyaret ederken kendisine iletilen engelli aracı aküsü isteğini de yerine getirdi. Ziyaretler sırasında Başkan Kadir Bozkurt’la karşılaşan Zeki Gürkan adlı vatandaş, engelli eşi Safiye Gürkan’ın elektrikli aracı için aküye ihtiyaçları olduğunu bildirdi. İsteğin hemen karşılanması için ekibine talimat veren Bozkurt, aynı gün akşam olmadan yeni aküyü buldurarak Safiye Gürkan’ın aracına monte ettirdi. Aküleri değiştirilen Gürkan ailesi Başkan Bozkurt’a vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek engellerinin ortadan kalktığı ve artık yarı yolda kalmayacak olmalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Eğitimde, sağlıkta, sosyal alanda engelli bireylerin eşit koşullara sahip olması için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Bozkurt, “Engelli vatandaşlarımızdan gelen yol, tretuvar, akü ve tekerlekli sandalye gibi istekleri öncelikli emir telakki ediyoruz. Onları mümkün olduğunca rahat ettirmek boynumuzun borcu. Tüm engellilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum.” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.