14.07.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.07.2017-2:30 A-A+
gulay.afsar@milliyet.com.tr
TÜM YAZILARI

ALAÇATI’DA KEŞİF ZAMANIKayıt telaşı, git ve gel derken, tatilden geriye kalan son birkaç günü yeni yerlere ve keşiflere ayırdık. Bir Alaçatı gönüllüsü olarak her yıl yeni mekan ve işletmeleri bizzat deneyimlemek bir nevi hobim haline geldi. Malum köy genişliyor, yeni yerler açılıyor, bazısı bir sezonluk oluyor, isim değiştirip, başka bir mekana dönüşüyor. O yüzden yenilerden bir demetle kısa kısa yediğimizi, içtiğimizi ve gördüğümüzü anlatalım: 

Dokuzbuçuk: Alaçatı’nın son birkaç yıldır cazibe merkezi olan mahallesi Hacımemiş’de yeni bir restoran ve bar. Hacımemiş’in şimdilik Dutlu Kahve ve Köyün Delisi’yle zirve yapan kalabalığı ve gürültüsünü geride bıraktığınız noktada ‘saklı bir bahçe’ gibi konumlanıyor. İzmir’in 80-90’lı yıllarda meşhur diskosu olarak bilinen Dokuzbuçuk markası bu kez; yaşı yaşımıza, dokusu ruhumuza uygun bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Rahat bir ortamda, yormayan müzik eşliğinde güzel yemek yiyebileceğiniz Dokuzbuçuk’ta ilk günden beri hakim olansa ‘arkadaş kulubü’ havası.

Mami’s: Hacımemiş’te dolaşırken “Şöyle atıştırmalık olsun, hem de köşede olsun” dediğinizde, iyi bir seçenek. Gelene geçene bakınırken çeşit çeşit sandviçler, frozen içecekler ve kahve için uğrak yeri.

Walkin: Hacımemiş’in göbeğindeki eski Alarga’nın yerinde açılan mekan, perşembe ve cumartesi akşamları canlı müzikle öne çıkıyor. Yetenekli ve genç müzisyen Evrencan Gündüz’le orkestrası iyi iş çıkarıyor. Daha çok caz, zaman zaman da popüler şarkılara yaptıkları farklı yorumlarla tam da Alaçatı’ya uygun bir yer. 

Yek: Yine Alaçatı’yı bilenlerin çok iyi hatırlayacağı Alancha, bu sezon Yek adıyla hizmet veriyor. Bölgeyi gözler önüne seren panaromik manzarasıyla romantik bir ortam. Dolunay zamanı ise benzersiz.

Club Baba: Alaçatı’nın da artık bir AVM’si var. Neyse ki, yine Alaçatı kafasında. Bir köy meydanı şirinliğinde küçük, butik dükkanlarıyla hoş bir alan. En güzel sürprizi de yıllardır vazgeçemediğimiz kuaförümüz Yıldırım Özdemir yaptı. Yeni salonuyla Club Baba’da açılışını yaptı. Yaz boyunca hafta sonları saç tasarımlarıyla salonda olacak.

Spiaggia Grande: Alaçatı’ya yakın ve yeni bir plaj. Sörf okullarını geçtikten sonra konumlanan plajlardan en yenisi. Butik bir havası var. Beyaz kum getirilmek suretiyle rahat bir güneşlenme alanı yaratılmış. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Kenan Doğulu konseriyle, Mikonos’taki meşhur Nammos’a taş çıkartan bir atmosferle açılışını yaptı. Konser çok ses getirdi ve ağustosta tekrarı planlanıyor. Ayrıca yine ağustosun sonuna doğru ‘Yunanistan’ın Tarkan’ı’ olarak anılan Antonis Remos da Spiaggia Grande’ye
geliyor.

 

Bilgi YarışmasıMahrem, Pinhan, Bitpalas romanlarının yazarı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.